Марица Пловдив надви Хебър Пазарджик с 4:2 в мач от 1/16-финалите от SESAME Купа на България в интересен мач под тепетата, който премина през обрат и до самия край на мача имаше интрига.
На стадион „Марица“ Хебър поведе още в 3-ата минута, когато Георги Търтов центрира много добре от фланга. В наказателното поле Ивайло Михайлов се ориентира най-добре и с глава от 4-5 метра прати топката в мрежата на домакините.
Още в 10-ата минута обаче домакините изравниха, като точен бе Радослав Апостолов.
В следващите минути втородивизионният тим бе по-активен и в самия край на първото полувреме стигна до пълен обрат. Точен бе опитния Валери домовчийски, който се разписа с глава.
Марица вкара трети гол в 58-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар, Веселин Марчев вкара с глава, като това дойде скоро, след като се бе появил от резервната скамейка.
По-добрата игра на пловдивчани продължи, но Марица пропусна няколко добри ситуации.
Тази неефективност на домакините бе наказана в 76-ата минута, когато точен бе Георги Търтов, който върна интригата в мача.
Тя обаче бе заличена в 86-ата минута, когато Марица вкара четвърти гол, като отново точен бе Веселин Марчев.
Така Марица си гарантира място на 1/8-финалите от турнира за SESAME Купа на България, където пловдивския тим ще се изправи срещу Арда.
Ботев (Пловдив) осъществи трансфер №16 в лятната си селекция. „Жълто-черните“ подписаха дългосрочен контракт с Талес Жозе да Силва. Талес е роден на 28 септември 1998 година в Бразилия. Крилото е играло в редица отбори в родината си, Южна Корея и Бахрейн. За последно офанзивният играч бе част от бразилския Ретро, където бе съотборник с Франклин..
Финансовият благодетел на Ботев (Пловдив) излезе с официална позиция, чрез която покани на среща организираните привърженици на отбора. Тя е предвидена за четвъртък от 19:00 часа на стадион "Христо Ботев". "Привърженици на най-стария футболен клуб в България, Изминаха близо три месеца, откакто стартирахме тежката и трудна задача по стабилизирането..
Габриела Петрова не успя да преодолее квалификациите на троен скок на Световното първенство по лека атлетика в Токио. Европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 завърши на 14-о място в пресявките с 13.86 метра, колкото постигна и 13-ата Довиле Килти (Литва). Само четири състезателки преодоляха квалификационната норма от 14.35 метра, а най-добър..
Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Душан Косич има сериозни кадрови проблеми в състава си след дербито срещу шампиона Лудогорец в неделя, завършило при равенство 1:1, след като трябваше да направи три принудителни смени по време на срещата. Голмайсторът Каталин Иту бе заменен от Франсиско Политино още на почивката. Румънският нападател е с леко..
Никола Цолов ще продължи кариерата си във Формула 2 през 2026 година. Той обаче няма да смени отбора си и ще се състезава за Кампос Рейсинг. Наскоро българинът стана вицешампион във Формула 3 със същия екип, а двете страни успяха да спечелят и Формула 4 в близкото минало. Досега Цолов прекара общо три сезона в поддържащия шампионат и спечели общо пет..