В интервю за Радио Пловдив той посочи, че миграцията не е случаен процес. "Някой някъде в тези държави, които не намириха устойчиви социални, икономически и политически решение предизвика всичко това и хората тръгнаха да търсят по-добър живот. Глобализацията обещаваше свободно движение на хора, стоки, капитали и информация, но се оказа , че това не е за целия свят. Международните политически съюзи вместо да търсят устойчиво развитие на цялата световна общност, започнаха да работят във все по-стестняващи се граници. А нашите политици не могат да намерат векторите, по които да се двжи и развива България в този променен свят", анализира ген. Стойчев.
Според него, работата на висшите служители в МВР, които си подадоха преди ден оствките, е кабинетна, а оставките им прост обслужиха политиците, които ги поставиха на тези постове. "Вместо да дават интервюта, те трябваше да направят няколко съвещания, за да разберат какво има в техния двор, да видят каква е приемствеността в гранични войски, да се види какво е състоянието на всички кадрите в МВР".
Тихомир Стойчев заяви, че случаите с мигрантите стават ежедневни и вече не са прецедент. "Въпросът е как информацията за тези случаи и действията по тях постъпва и се предава по йерархията в МВР. Оказва се, че полицаите са не само се необорудвани, но и няма координация в различните звена и структура. Т.е. нямаме алгоритъм за действие с мигрантите - това е проблемът".
Според ген. Стойчев промяната на законовата база изисква време, по- лесно е да се създаде алгоритъм за наблюдаване на престъпността и работа, свързана с мигрантския натиск. "Някой трябва да обясни на полицаите на пътя, че не са Рамбовци, че преследвайки с 200 километрав час мигранти, рискумат и своя , и живота на гражданите. Някой трябва да обясни това и и на началниците им, които да изработят алгоритъм за действие"
В заключенние бившият шеф на ЦСБОП беше категорчен, че кадрите ще решат проблемите в МВР. "Мъдри и компетентни хора ни трябват навсякъде – и в МВР и в голямата политика"
Как лошото време и студа ще се отрази на реколтата от череши в пловдивско коментира в програма "Точно днес" производителят от Куклен Тодор Попов. Според него още е рано да се каже какви са пораженията върху плодните дръвчета, но при някои от ранните череши средно на около 20 цвята има една завързала черешка, което означава, че на 90 % ще има..
Анализотърт от ЦИД Тихомир Безлов, който от години следи контрабандата на цигари, коментира, че има много има много противоречиви съобщения около разбития край Пловдив канал за цигари миналия ноември и последвалите пет месеца по- късно скандали. Той обвърза началото им с две събития в Пловдив - обиските в офисите на ПИМК и „Некст Лоджистик“ през..
Група родопчани от Смолянска област, сред които и Тодор Батков – син, стигна на коне до гръцкото село Димарио, преминавайки през затворения ГКПП „Рудозем – Ксанти“ в знак на протест срещу отказа да се отвори пътят Рудозем – Ксанти след присъединяването ни към Шенгенското пространство. На няколкостотин метра от неработещия пункт, връщащите се от..
Третият епизод на "Елементи в криза" е посветен на огъня. Летните пожари в Цалапица, Царацово и Катуница допринасят за лошото качество на въздуха в Пловдив и разкриват трудностите в комуникацията между граждани и институции. Епизодът представя един от героите огнеборци - главен инспектор Димитър Бришимов, началник сектор "Пожарогасителна..
В Пловдив официално честваха "100 години Седмица на гората“. Инж. Мирослав Димитров, директор на Регионалната дирекция по горите съобщи, че отбелязването в Пловдив започна от началото на седмицата. Служителите на дирекцията са запознали децата от пловдивските училища с работа на лесовъдите и важната роля на горите у нас. Тази есен ще се..