Милица Гладнишка, Милена Маркова-Маца, Иван Велчев, Николай Воденичаров - Никеца и Мирослав Иванов, представят един музикален спектакъл за хора, които „мразят музиката“.
На 6-ти декември, от 19 часа, на сцената на Дом на културата „Борис Христов“, звездният състав обещава да зареди публиката със своята лудост, гениални откровения, хубава музика и дръзки предложени, а Никеца ще почерпи от сцената за Никулден.
Спектакълът е наситен с хитови песни в стил рап, хард рок, естрада, стари градски песни, класическа музика и интересни аранжименти на няколко знакови песни за рока, поп-фолка и други. Милица Гладнишка и Цветелина Цветкова (авторката на "Лейди Гергана" и "Зелената жилетка") са създали текста по действителни случаи, а музиката и аранжиментите са на Мирослав Иванов – един музикантите в „Обичайните заподозрени“ и Иван Велчев – официалният глас на Бъгс Бъни за България.
Режисьор на спектакъла е Цвети Пеняшки, който си партнира като Пилат с Никеца в супер хита „Исус Христос Суперзвезда“. Художник е Мариета Голомехова, позната на пловдивчани със сценографията на „Вграждане“, „Аз, Сизиф“, „Мария от Буенос Айрес“ и „Исус Христос Суперзвезда“.
„Едно е сигурно, дълго време след спектакъла ще продължавате да си пеете“, обещава Милица Гладнишка.
„Това е един спектакъл, в който става дума за хора, които наистина са усетили необходимост от тишина, нека така да кажем. Една от идеите на нашия спектакъл е участието на тишината и значението ѝ, важността ѝ за музиката, всъщност. Както казва Моцарт, не е важно кои ноти свириш, а кои не свириш“, споделя Никеца.
С Николай Воденичаров – Никеца говорим за „Мелофобия“, в предаването „Вход свободен“.
Чуйте, в прикачения файл.
След дни ще отбележим 175 години от рождението на патриарха на българската литература Иван Вазов. По този повод, тази събота "Срещите" ви припомнят за медальона, който английската благородница лейди Емили Ан Странгфорд сваля от гърдите си и подарява на 26 годишния тогава Вазов през 1877 година. И това е първата му литературна награда. По-късно..
Съвместна дипломна изложба „Онова, което остава“ откриват в Пловдив студенти от Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“ (АМТИИ), съобщават от висшето учебно заведение. По думите им експозицията е част от защитата на студенти от образователно-квалификационна степен „Магистър” в специалност „Фотография“ и е..
С послание за мир, почерпка и автентичен дервишки танц мюсюлманската общност в Пловдив отбелязва Деня на ашурето. Празникът ще се състои по обед пред Джумая джамия и се счита за обща ценност на всички религии. Според традицията на този ден се вари и раздава ашуре с послания за солидарност, разбирателство, състрадание и толерантност...
18 представления съдържа 29-ото издание на театралния фестивал „Сцена на кръстопът“, чийто домакин е Пловдивския театър от 10-и до 21-и септември. Короната в афиша на форума е гостуването на спектакъла „Разстоянието“ от най-стария театрален фестивал в Европа „Авиньон“, Франция. Текстът и режисурата са на Тиаго Родригес, който ще..
Директорът на Регионалния исторически музей в Пазарджик Борис Хаджийски представи новата изложба , която се открива в техните зали. В програма "Точно днес" и повече за предстоящото археологическо лято на Юнаците . Борис Хаджийски каза, че от 18.00 часа в централната сграда на музея, пл. „Константин Величков“ № 15, ще бъде открита изложба,..