Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Ботев отпадна от Купата на България

Отборът на Славия постигна обрат и победи с 2:1 у дома Ботев (Пловдив) в осминафинален двубой в турнира за Купата на България по футбол. Гостите поведоха след неразбирателство в защитата на "белите". В 16-ата минута Мохамед Брахими отне топката от Людовик Соарес и подари за Антоан Бароан, който шутира в тялото на Светослав Вуцов. Христо Попадийн се опитва да се върне към главата на вратаря на "белите", който изпусна топката, тя достигна до Бароан и той подаде на празната врата за Елвис Ману, който крие резултата в двубоя.

Столичани отвърнаха мигновено, а Иван Минчев изведе Кристиян Добрев, който от движение с левия крак изравни резултата.

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат чисти голови положения, а развръзката дойде в 52-ата минута на срещата. Халфът Кемело Нгуена проби през центъра и с шут от около 20 метра даде аванс за Славия.

Девет минути след това при бърза контра Галин Иванов стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В 70-ата минута Самуел Сапрайен фаулира Добрев в наказателното поле, но опитният Галин Иванов би в тялото на вратаря Ходайет Ханкич, който се справи с 11-метровия наказателен удар.

Седем минути преди изтичане на редовното време попадение на Антоан Бароан беше отменено заради засада.