Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ботев се раздели с двама от помощниците на Желко Копич

Ботев (Пловдив) освободи двама от помощниците на наставника  Желко Копич. Става дума за Радостин Александров и Георги Онов, които до момента помагаха на Копич на резервната скамейка. 

Днес от клуба са съобщили на Александров и Онов, че са освободени. Онов работи дълго време в клуба, като дори на пъти бе старши треньор на Ботев, когато се налагаше.

Александров, който изкара няколко стажа извън граница, пристигна в Ботев през ноември 2021-ва година, като тогава влезе в щаба на вече бившия наставник Валентич.

В същото време  Ботев  излезе във ваканция. След мача със Славия за Купата на България, загубен с 1:2, "канарчетата" бяха пуснати в почивка.

"Жълто-черните" ще подновят тренировки на 4 януари, за когато е планирано първото занимание за 2023 година, уточниха от "Коматево". По същия график ще се готви и дублиращият отбор на Ботев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ботев гостува на Лудогорец в четвъртфинал за Купата

Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..

публикувано на 27.02.25 в 12:55

Венелина Поптолева поне с бронз от Купа "Странджа"

Българските боксьори си гарантираха три медала след вчерашния ден на Купа „Странджа“. Златислава Чуканова, Венелина Поптолева и Семьон Болдирев се класираха за полуфиналите в своите категории и ще се поздравят с минимум бронзови отличия от 76-то издание на най-стария международен турнир по бокс в Европа. В категория до 52 килограма пловдивчанката..

публикувано на 27.02.25 в 12:08

Чуждестранни клубове следят голмайстара на Локомотив

Два чуждестранни клуба следят изявите на футболиста на Локомотив (Пловдив) Жулиен Лами. Футболистът е водещ реализатор при пловдивчани и показва, че възвръща формата си от началото на сезона, когато бе ключов състезател в тима, воден от бившия наставник Любослав Пенев. Руският Ростов ще направи опит да привлече Лами през лятото, а спортният директор..

публикувано на 26.02.25 в 17:58

Ботев замина без Николай Минков и Йонас Тамм за Разград

Ботев проведе днес последната си тренировка преди четвъртфинала за Купата с Лудогорец утре в Разград. Двубоят е от 18:00 часа на Хювефарма Арена. Интересното е, че двама от основните футболисти на жълто- черните Николай Минков и Йонас Тамм не са заминали с отбора. Не е ясна причината защо двамата не са заминали, тъй като са тренирали днес и не са..

публикувано на 26.02.25 в 17:56

Съдийски назначения 23-ти кръг Първа лига

Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от 23-ия кръг на Първа лига. Срещата между Локомотив Пловдив и Ботев (Враца) ще ръководи Волен Чинков. Двубоят между Славия и Ботев (Пловдив) бе поверен на Мартин Великов. Ето и всички назначения за двубоите на пловдивските отбори от 23-ия кръг : 1 март 2025 г., събота, 14:30 ч. ПФК ЛОКОМОТИВ..

публикувано на 25.02.25 в 17:56