Собственикът на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич сериозно обмисля варианта да премести школата си Виста, която е базирана в руския град Геленджик, към по-топла дестинация. Най-вероятно изборът ще падне върху петролното емирство Дубай, където пловдивчани ще отидат на зимна подготовка за втора поредна година. Там бизнесменът ще има опцията да огледа още терени за проекта си. Проблем с базирането на академията в Русия идва и от факта, че страната в момента е извън международния футбол с решение на ФИФА заради войната срещу Украйна, пише БТА.

Академията в черноморското градче се използва от Зингаревич за селектиране на млади таланти, предимно от Африка. Там играчите се развиват, адаптират към изискванията на европейския футбол, след което се продават или пък идват да играят мъжки футбол в Ботев (Пловдив).

В някои медии дори се появиха спекулации, че ФИФА разследва руския бизнесмен за нарушаване на правилата им по този начин.

До миналата година футболната империя на руския милиардер включваше и датския Фремад Амагер в местната втора дивизия. Но на 14-и декември 2021-а медиите в скандинавската страна съобщиха, че Фремад е продаден на американската инвеститорска компания SCP Waterfront с президент президент Джош Уолъс.

Ботев загуби от Спартак (Москва) в Дубай

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от руския Спартак (Москва) в четвъртата си контрола от подготовката за пролетния дял на шампионата. "Канарчетата" играха равностойно срещу гранда от руската столица и имаха няколко добри положения за гол, но не ги реализираха. Победното попадение за спартаковци реализира резервата Павел Мелешин. Мачът започна изненадващо..

публикувано на 27.01.23 в 17:57

Локомотив с трета загуба в Турция

Локомотив Пловдив инкасира трета загуба на лагера в Анталия, след като днес падна с 1:3 от косовския Прищина. Куриозното в мача бе, че вратарят на съперника на пловдивчани вкара първия гол в срещата. За черно-белите точен бе Евандро.  Досега пловдивчани записаха поражения от Динамо (Тбилиси) с 0:2 и Младост (Лучани) с 1:3, а в актива им е победа над..

публикувано на 27.01.23 в 17:54

ВК Марица стартира втория полусезон в първенството днес

Марица (Пловдив) започва втория полусезон в Национална волейболна лига. Шампионките са домакини на Марица 2022 (Пловдив) в мач от 8-ия кръг в първенството. Двубоят е днес от 18:30 часа в залата на Пловдивския университет. От втория полусезон маричанки се преместиха в залата на ПУ, а до момента "жълто-сините" играеха в зала "Сила". В последния си мач..

публикувано на 27.01.23 в 13:25
Ботев (Пд) - Спартак (М) 0:1

"Жълто-черните" отстъпиха с 0:1 на Спартак (М)

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Спартак (Москва) в контролна среща. Спарингът се игра на терените на „JA Sports Centre & Shooting Club“ в Дубай. Първото полувреме предложи много битка и малко футболни достойнства. Двата тима се вкопчиха в здрави единоборства по целия терен. В 7-ата минута Елвис Ману и капитанът на Спартак се спречкаха, като ситуацията..

публикувано на 27.01.23 в 13:20

Ботев срещу Спартак (Москва) в контрола от лагера в Дубай

Ботев (Пловдив) излиза срещу Спартак (Москва) в последната си контрола от лагера в Дубай. Двубоят е в петък от 10:00ч. българско време (12:00ч. местно време). Спарингът ще се играе на спортен комплекс "JA Sports Centre & Shooting Club", на който се проведоха и предходните две проверки за "канарчетата". Отборът на Ботев завършва лагера си в Дубай с тази..

публикувано на 26.01.23 в 17:58