Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Левски обърна Академик с 69:83 в Пловдив

Омар Крайем в акция
Снимка: БК Академик Пловдив

Академик (Пловдив) загуби с 69:83 от отбора на Левски в много нервен мач от 9-ия кръг в НБЛ. Това беше първо домакинство за пловдивчани от над месец.

Академик успя да спечели първата четвърт с 20:14. Във втората четвърт мачът завърши при 22:22, а на полувремето резултатът беше 42:36 за пловдивчани.

Левски спечели третата четвърт с 27:13. В последната четвърт Левски се наложи с 20:14. Крайният резултат беше 83:69 за Левски.

Най-резултатен за Академик стана Омар Крайем с 27 точки, а 9 точки добави Томислав Минков, с 8 точки се отчете Александър Милов.

За Левски най-резултатен стана Алан Арнес 20 точки.

На 10 декември Академик гостува на Балкан.

Марица - Хемик 0:3

Марица с пета загуба в Шампионската лига

Българският първенец Марица (Пловдив) загуби домакинството си на полския шампион Група Азоти Хемик (Полице) с 0:3 гейма (20:25, 9:25, 20:25). Двубоят се игра пред 2000 зрители в зала „Колодрума“. Маричанки поведоха с 2:0 в първия гейм, а Хемик изравни, но геймът вървеше точка за точка. Момичетата на Борислав Крачанов успяха да поведах с 14:12...

публикувано на 02.02.23 в 10:04
Шествието на феновете тръгна от площад

Феновете на Ботев поискаха: "100 процента Колежа"

Организираните привърженици на Ботев (Пловдив) направиха протестно шествие по централните улици на града под надслов "100 процента Колежа". Над хиляда фенове се събраха в 18:00 часа на площад "Съединение" и изразиха недоволството си от некачественото и забавено строителство на стадион „Христо Ботев“. Те разпънаха огромен транспарант "Колежа или..

публикувано на 01.02.23 в 19:44

Локомотив продаде Иван Сулев в Италия!

Локомотив Пловдив осъществи трети изходящ трансфер през настоящата зима. Ръководството на "черно-белите" продаде 16-годишния халф Иван Сулев на италианския Каляри. Първоначално младокът ще играе в младежката формация (Примавера) на тима от Серия Б. Трансферът бе потвърден от специализирания италиански сайт calciocasteddu.it, който уточнява, че Сулев е..

публикувано на 01.02.23 в 17:57

Протест на феновете на "Ботев" блокира центъра на Пловдив

Привържениците на футболния "Ботев" Пловдив излизат на протест тази вечер заради незавършения строеж на стадиона на клуба.  Те ще се съберат в 18 часа на емблематичния площад „Съединение“ , откъдето за пореден път ще предявят исканията си за завършване на стадион „Христо Ботев“ по първоначалния му план –  изцяло покрит с козирка, на който да..

обновено на 01.02.23 в 16:53

Шампионките от Марица приемат първенеца на Полша

Шампионките от Марица (Пловдив) ще изиграят последното си домакинство в груповата фаза на Шампионската лига за този сезон. Маричанки приемат първенеца на Полша Група Азоти Хемик (Полице) днес в зала Колодрума от 18:30 б.в. Жълто-сините са в група Е на Шампионската лига с Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул), полския Група Азоти Хемик (Полице) и..

публикувано на 01.02.23 в 10:00