„Винаги в неделя“ е първото предаване, което разработва ранния неделен ефир в БНТ. До февруари 1994 г. програмата на единствената тогава телевизия започва в неделя от 9.30 ч., но екип на ТВЦ-Пловдив рискува и стартира „Винаги в неделя“ от 8.00 часа.
Макар и регионално по своя статут, предаването се излъчва на честотата на Канал 1 и продукцията бързо набира популярност със забавни сюжети, интелектуални игри, репортажи за творци, „рубриката на „социолога“ и най-ранобудната поп-класация „Хит-топ-стоп“. Особено голям интерес предизвикват събеседниците на живо. Автор и водещ е журналистът Любомир Караджов, чиято е и идеята 30 години по-късно да възкреси с книга спомена за именитите гости в едно от знаковите пловдивски предавания.
Книгата на журналиста и водещ на предавенто проф. Любомир Караджов съдържа 12 авторски интервюта, случили се в периода 1994-1998 г. на живо в ефир и единствено оцелели като видеозаписи до наши дни.
Сред героите са напусналите ни художници Димитър Киров и Анастас Константинов, композиторът и ректор на АМТИИ проф. Иван Спасов, певецът Борис Годжунов, именитият актьор Георги Василев и футболната легенда Тодор Диев, както и съвременниците ни кавалджията Теодосий Спасов, кларнетистът и основател на Конушенската група Никола Илиев, певците Мими Иванова и Васил Петров, бившият генерален директор на БНТ и тогавашен ректор на Пловдивския университет проф. Огнян Сапарев. Към тях трябва да прибавим и актьора Владимир Черноземски, написал в САЩ романа „Балканският лъв“ за своя дядо полковник Серафимов и представил книгата в предаването след повече от 30-годишно отсъствие от България.
Всички интервюта са въведени с авторски текстове, в които Любомир Караджов споделя любопитни случки и обстоятелства около участията на гостите в ефир. Оживелите след толкова години размисли и надежди на интервюираните дават любопитен поглед към противоречивото време на 90-те, още повече, че всеки от гостите е свързан с Пловдив по особен начин, което прави книгата емоционално преживяване.
Фотосите в изданието са извадени от лентите с видеозаписите. Върху кадрите няма разкрасителна намеса, търсен е документализмът и ефектът на годините във всеки един смисъл.
Авторът на книгата Любомир Караджов е журналист в БНТ в периода 1992-2008 г. Сценарист и водещ на „Бизнесмагазин“ от поредицата „За един милиард“ и предаванията „Винаги в неделя“, „Стадион“ и „100 %“. Автор и продуцент на повече от 10 филма, някои от които с награди на международни фестивали. Бил е професионален пиар на големи компании и директор на телевизиите „Евроком България“ и „Нова българска телевизия“. През 2014 г. защитава дисертационен труд и става доктор в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“, а от следващата година е доцент по Кризисен PR. През 2018 г. е избран за професор по теория на изкуствата и първи професор по публични комуникации в изкуството у нас.
Книгата е факт с изключителната финансова подкрепа на Холдинг КЦМ 2000 и съдействието на УС на БНТ, а издател е Интел дизайн. Официалното представяне се предвижда след празниците.
Сега, когато футоролозите ни уверяват, че идва епоха, в която ще трябва да преизобретим себе си, в "Срещите" се връщаме към някои изконни човешки качества. Обединихме ги във въпроса: "Какво означава да принадлежиш към човешкия род днес?" Търсим отговорите с писателя Красимир Димовски и богослова Радослав Паскалев.
"Присъединете се към нас, и нека заедно преживеем емоцията от премиерата на документалния филм за Милен Цветков!", пишат създателите на новата лента за известния журналист, загинал в катастрофа през 2020 година. След прожекцията на филма ще се проведе среща със създателите на филма и да се разбере повече за заснемането, трудностите и мотивацията..
За пета поредна година в неделя кукерският празник "Старци" ще прогони злото и зимата от високопланинското село Лилково. Началото е в 12.00 ч. с гайдарско шествие, които ще поведат кукерите със страшни маски и медни чанове. След това ще бъдат демонстрирани маски и костюми от местните хора и гостите на празника, а детската кукерска група..
Среща разговор за първата българска околосветска пътешественичка Анка Ламбрева организират тази вечер Историческият музей и общинската библиотека в Карлово. Поводът за срещата в библиотека „Д-р Иван Богоров“, са 130 години от рождението й. Анка Ламбрева е медицинска сестрапо професия.Тя е първата българка, прелетяла със самолет над Ламанша..
След изключително успешната премиера в Бургас, София и Перник, бургаския художник маринист Светозар Арнаудов – Зари ще представи „Пътешествията на един художник“ и пред пловдивската публика в НБ "Иван Вазов" в петък , заедно с редактора на книгите си – журналистът Христина Чопарова. Събитието ще се осъществява със съдействието на сдружение..