"Радвам се, че влизаме в нормалността след 2 години, които бяха тежки за всички нас", посочи началникът на клиниката проф. д-р Иван Иванов и допълни, че след пандемията се възстановява традицията в края на година да се прави равносметка и отчет къде са отишли даренията. По думите му над 6020 са хоспитализациите през тази година в клиниката като всяка година броят на малките пациенти се увеличава, а с това и отговорностите на лекарите. Тук се лекуват остри състояния при заболявания на вътрешните органи, в т.ч. с кардиологични, неврологични, онкохематологични и други.
Проф. Иванов посочи, че болестите на дихателната система са най-честите и те са 80% от абмулаторната патология в детската възраст, но тава са само 22% от всички болести, които се лекуват в клиниката. 2% от лекуваните деца през годината са били с ковид, уточни професорът. Той припомни, че продължава и кампанията за построяване на новата сграда на педиатрията, в която да се помещават всички свързани с педиатрията клиники.
В момента е стартирала обществената поръчка за изпълнение на проекта като очакванията са на пролет да има и първа копка.
Началникът на клиниката връчи специален сертификат на всеки един от дарителите, които тази година са над 20, между тях фирми, организации, физически лица и родители, училища и детски гради.
Сред дарителите на педиатрията е Емилия Цонева, която за юбилея си тази година вместо подаръци от гостите си събира средства за клиниката.
Поетесата Мария Бончева също дарява цялата сума от продажбата на стихосбирката си за нуждите на малките пациенти.
На тържеството присъстваха и двете терапевтични кучета Мон и Арамис, приятели на малките пациенти, които са едни от малкото лицензирани терапевтични животни в България.
Днес ще преобладава предимно слънчево време, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива и над Южна България. На отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, значителни по..
Няма да има промяна в цената на билета за градския транспорт в Пловдив след въвеждането на еврото от първи януари – съобщи пред Радио Пловдив заместник – кметът по транспорт Александър Държиков. По думите му, естественото ценообразуване ще се формира на малко над 51 евроцента, което означава закръгляне надолу, до 50 е-цента. Ценообразуването..
Няколко аварии, възникнали през нощта и миналия ден, са оставили без вода акушеро- гинекологичната болница "Селена" в район "Западен", както и стотици домакинства в някои пловдивски квартали. Хората алармират преобладаващо през социалните мрежи. Сред най-засегнатите са живеещите в западните райони на града - "Христо Смирненски", "Прослав", по..
310 души вече се възползваха от безплатната услуга на РЗИ за сдвояване на мобилните им телефони и таблети с личното електронно здравно досие чрез приложението „еЗдраве“. Дейността е част от лятната национална кампания на Министерството на здравеопазването под мотото „С един клик ти контролираш системата“. Кампанията в Смолянско вече премина през..
Нов пожар по непредпазливост от селскостопанска техника пламна в землището на Садово, но бързо бе потушен. Оказало се, че пламъците са тръгнали от трактор с три ремаркета и бързо обхванали натоварените бали със сено. Въпреки бързата намеса на пожарникарите, са силно увредени 17 шумоизолиращи пана покрай ЖП линията. Вероятната причина за запалването..