Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Граждани пак прекъснаха сесията и призоваха за съвест и смелост

| обновено на 19.12.22 в 12:05
Снимка: Димитър Владимиров, Радио Пловдив

„Думата имат гражданите на Пловдив!", заяви председателят на Общинския съвет в Пловдив Александър Държиков и призова за изказвания всички записали се за речи протестиращи граждани. Така общинската сесия беше прекъсната за втори път.

Гражданите обърнаха внимание над факта, че ще присъстват на всяко заседание на общинския съвет, защото не са съгласни с повечето решения на съветниците. Заявяват, че най-много са се възмутили от предложенията да се дадат на частници сградата и теренът на Белодробна болница. 

Протестиращите са недоволни и от факта, че Панаирът ще бъде даден окончателно на бизнесмена Георги Гергов. 

Йордан Илиев, председател на групата на общинските съветници от ГЕРБ, заяви, че вече са гласували на правна комисия „Втори дом" да остане на украинците до края на войната и на този етап няма да се дава за проектиране на частни инвеститори от болницата „Света Каридад".

Продължават изказванията на недоволните, които акцентираха над факта, че нито един пловдивчанин не вярва на Здравко Димитров, който си взема болничен на всяка важна сесия.
Ние сме 400 000 граждани и ни писна да взимате решения, които не са в полза на града ни, каза пловдивчанин от инциативата „За парка".

Недоволните граждани настояват още на днешното заседание съветниците да стигнат до 13-а точка за Панаира и да я разгледат ако не днес, то утре на извънредна сесия. Не може с поредица от хватки да подарим 350 дка на г-н Гергов, категорични са те. 
И припомнят, че Гергов предлага само 6 декара от изложението за опера, което е кон за кокошка!
Гласувайте 13-а точка, както бе през ноември, и покажете смелост и съвест!, призоваха протестиращите. На сесията съветниците трябва да вземат решение дали пробивът под Водната палата окончателно да бъде спрян.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Запали се покривът на дискотека под хотел "Санкт Петербург"

Запали се покривът на дискотека в ниското тяло на хотела. Гори окаченият таван е помещението се силно задимено, съобщи комисар  Димитър Бришимов от пожарната в Пловдив. Осем екипа огнеборци и линейка са на място.  Няма данни за пострадали хора.  Евакуирани заради силното задимяване са всички работещи в сградата магазини, но не и хора от хотела...

публикувано на 11.06.25 в 12:10

Пловдив е в челната петица по резултати от матурите

Средният успех по Български език и литература (БЕЛ) на държавния зрелостен изпит (ДЗИ) тази година е с около е с близо 1 точка по-нисък, в сравнение с миналогодишния. Това заяви министърът на образованието Красимир Вълчев на пресконференция, на която бяха представени резултатите от матурите в столицата. Резултатът по БЕЛ е 57,53 точки, което се..

публикувано на 11.06.25 в 12:06

Започна делото за смъртта на 21-годишния моторист Недялко Бакалски (обновена)

На 21 юли в Пловдивският окръжен съд ще бъде даден фактически рестарт по делото за смъртта на 20-годишния моторист Недялко Бакалски. На разпоредителното заседание днес страните уточниха, че няма пречки делото да бъде възстановено. Дотук се стигна, след като обвиняемия шофьор Иван Иванов получи 3-годишна условна присъда за причиняване..

публикувано на 11.06.25 в 10:17

Млад шофьор без книжка загина на пътя Широка лъка – Солища

19-годишен неправоспособен водач загина при катастрофа на пътя Широка лъка – Солища. Това потвърди директорът на ОД на МВР Смолян ст. комисар Цветан Цанков.  Трагичният инцидент е станал снощи малко преди 20.00 ч., когато лек автомобил, управляван от момчето без книжка, при излизане от лява крива с наклон при изкачване напуска платното за движение и се..

публикувано на 11.06.25 в 10:09

Започва отначало делото за убития при катастрофа Недялко

В Пловдивския окръжен съд отново започва отначало делото за катастрофата, при която загина 21-годишният моторист Недялко Бакалски.  Час преди делото близки и приятели на загиналия Недялко отново ще протестират мирно пред Съдебната палата. Те ще настояват за справедлива присъда за шофьора Иван Иванов, обвинен за причиняване на смъртта на младежа..

обновено на 11.06.25 в 07:49