Пловдивската прокуратура и полиция разследват снощното убийство в Куклен. Първоначално сигналът е бил за открит от сина му в двора на къщата си мъж в безпомощно състояние. Повиканият лекарски екип обаче е констатирал смъртта на човека – 55-годишният Лабри Лятев.
По първоначални данни мъжът е починал след нанесен побой при възникнал битов скандал. След оглед, събрани веществени доказателства и разпит на свидетели криминалистите са задържали заподозрян за убийството. Това е 48-годишен жител на Куклен, съсед на жертвата. Той е задържан за 24 часа. Предстои да му бъде повдигнато обвинение за умишлено убийство и да бъде задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор, както и да бъде внесено искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
В момента разследването работа за установяване на точната причина и обстоятелства за случилото се.
С нови 160 000 лева да бъде вдигнат капитала на общинската фирма "Екобус Пловдив" ще гласуват на редовната си сесия днес общинските съветници. Предложението е на ресорния зам.-кмет Ерол Садъков, който се аргументира с необходимостта от осигуряването на финансова стабилност на дружеството, с оглед на изискванията на европейската програма..
Президентът Румен Радев ще посети Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Пред студенти държавният глава ще изнесе лекция, посветена на ролята на младите хора в България в динамичния свят на 21 век. Президентът ще гостува по покана на Студентския съвет на университета.
Десетки хора се включиха протест на площад "Съединение", провокиран от скандалния казус с преизчислението на резултата от вота при последните парламентарни избори и продължил по-малко от час. Пловдивчани се включват в протеста "Кой блокира Конституцията?" Демонстрациите са организирани в няколко града в страната от инициативата "Правосъдие..
„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..
Напълно са осигурени средствата за 2-те основни програми на социалното министерство – „Грижа в дома“ и „Топъл обяд“. Това съобщи в Пловдив социалният министър Борислав Гуцанов. „По програмата „Грижа в дома“ имаше само 100 милиона лв, а самата програма приключи на 31 декември 2024 г. Вчера успяхме да договорим още 50 млн. лв и днес вече..