Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Постоянен арест за убиец на съседа си в Куклен

Снимка: Никола Михайлов, 24chasa.bg

Пловдивският окръжен съд остави за постоянно в ареста 48-годишния Мариан Паскалев, обвинен за убийството на съседа си в Куклен. 

55-годишният Ламбри Лятев бе открит на 29 декември от сина му в безпомощно състояние в двора на къщата му. Отзовалият се на сигнала на тел. 112 лекарски екип констатирал смъртта на Лятев. Той е починал в резултат на нанесен масивен побой след битов скандал със съседа му Мариян Паскалев.

Обвиняемият е привлечен към наказателна отговорност за умишлено убийство. За това тежко престъпление Наказателният кодекс предвижда наказание лишаване от свобода от 10 до 20 години.

Според магистратите събраните доказателствата по делото сочат съпричастност на Мариан Паскалев към престъплението, за което му е повдигнато обвинение. 

Затова спрямо нето съдът взема най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража", тъй като има реална опасност Паскалев да се укрие и да извърши друго престъпление.

Определението на Окръжния съд в Пловдив не е окончателно и подлежи на протест и обжалване пред Пловдивския Апелативен съд на 10.01.2023 г. от 10.00 часа.


По публикацията работи: Антоанета Петричанска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

На Димитровден в Смолян осветиха 19-метров кръст

В деня, когато Българската православна църква почита свети великомъченик Димитър Солунски, бе отбелязан и храмовият празник на едноименния параклис, изграден в местността Равнишката над смолянския квартал „Устово“. Днес десетките миряни, събрали се да почетат християнския празник, присъстваха и на освещаването на 19-метровия кръст до параклиса...

публикувано на 26.10.25 в 17:10

Кацна първият полет на летище "Пловдив" от Милано

Кацна първият полет на летище "Пловдив" от Милано. Самолетът бе посрещнат по традиция с воден шпалир.  Летище "Пловдив" достигна 21 полета на седмица, съобщи изпълнителният директор на аеропорта Красимир Пешев и допълни, че тази година пътниците от летището ще стигнат 200 000. Директорът съобщи и новината, че отскоро на сайта на Летище Пловдив..

публикувано на 26.10.25 в 16:15
Снимката е илюстративна, архив.

Загинал и 3-ма ранени при катастрофа край Съединение тази нощ

Мъж загина, а други 3-ма са ранени при тежка катастрофа, станала тази нощ край Съединение. От пловдивската полиция уточняват, че сигналът на телефон 112 е подаден половин  час след полунощ. В отводнителен канал в отсечката между село Войсил и гр. Съединение е паднал лек автомобил.  На място са установени водачът и две пътнички, които са..

публикувано на 26.10.25 в 11:50

Зеленчуците поскъпват тази седмица

По-високи цени на повечето зеленчуци отчита Държавната комисия по стоковите борси и тържищата тази седмица.  Най-рязко поскъпват  краставиците  - с 26,53 на сто до 2,90 лева за килограм, и  тиквичките  – с 21,77 на сто до 1,60 лева за килограм. Значителен ръст се наблюдава и при цената на  картофите  - с 10,06 на сто до 1,05 лева за килограм. При..

публикувано на 26.10.25 в 08:31

Жълт код за обилни валежи е в сила за област Пазарджик

Оранжев код за значителни валежи издаде Националният институт по метеорология и хидрология за шест области в Западна България – Видин, Монтана, София, София-град, Перник и Кюстендил. Жълт код е обявен за други 6 области – Враца, Плевен, Ловеч, Пловдив, Пазарджик и Благоевград. Според прогнозата на НИМХ днес в цялата страна ще е облачно. В западните и..

публикувано на 26.10.25 в 07:48