Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

17 съветници свикаха извънредна сесия за Панаира в понеделник

На 9 януари ще има нова извънредна сесия на пловдивския Общински съвет по казуса с Пловдивския панаир. Искането за нея беше внесено днес следобед от 17 общински съветници от различните политически групи в местния парламент. 

Това ще бъде втора за 7 дни сесия, на която ще се настоява за отмяна на решението от декември за апорт на акциите на община Варна в дружеството - собственик на Международния панаир - "Пълдин туринвест". То бе взето с гласовете на ГЕРБ и Автентична лява БСП и ако не бъде променено, бизнесменът Георги Гергов ще стане собственик на 79% от акциите на Панаира. Извънредната сесия на 3-ти януари се провали поради липса на кворум, тъй като съветниците на ГЕРБ и БСП я бойкотираха. 

Също на 9-и януари е насрочено акционерно събрание на "Пълдин туринвест", на което трябва да се вземе решение за увеличаване капитала на дружеството с акциите на Варна. 

Междувременно депутатите от "Демократична България" обявиха, че ще предложат Пловдивския панаир да бъде обявен за паметник на културата. Съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов призова съветниците от ГЕРБ да влязат в залата на Общинския съвет и да защитят националния интерес. 

От БСП отново се разграничиха от съветниците си от Пловдив, като заявиха, че запазването на Панаира е в ръцете на кметовете на Пловдив и Варна, както и на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изсичат 16 дървета на ул. "Леденика", залесяват с нови 39

16 дървета  е ще бъдат изсечени заради изпълнението на проекта на ул. "Леденика" в район "Централен" , съобщи за Радио Пловдив директорът на общинското предприятие "Градини и паркове" Радина Андреева.  Предстои премахването на чинари, липи, американски ясен и сливи, а на тяхно място ще бъдат засадени 39 дървета от вида явор.   Някои от..

публикувано на 14.10.25 в 15:23

Строител и машинен оператор са най- търсените професии в област Пловдив

Строител и машинен оператор са най- търсените специалисти през тази година на пазара на труда, сочи анкетата сред работодателите в Пловдивска област. Проучването, което бе представено днес в областната администрация, се провежда за осма година от Агенцията по заетостта. В анкетата за Пловдив  са участвали близо 300 работодатели, като 90 на сто от..

публикувано на 14.10.25 в 15:02

Бяла топола променя проекта за нов път от улица без изход

Гражданско недолство предизвика промяна на проект за изграждането на нов път между  ул. „Леденика“ и бул. „Копривщица“ в  район „Централен“.  Първите дейности по отварянето на вътрешнокварталната улица без изход започнаха преди дни, а изсичането на първите дървета по трасето изкара хората от близките блокове навън.  Още сутринта беше..

публикувано на 14.10.25 в 13:37
Атанас Зафиров

„БСП – ОЛ“ увеличи резултата си в Пазарджик с 26%

На изборите за общински съветници в Пазарджик "БСП-Обединена левица" е увеличила своя резултат с 493 гласа, което представлява ръст от 26%. От 1892 гласа през 2023 г. сега имаме 2385 гласа, увеличаваме броя на общинските си съветници от три на четири в условията на един изключително разпокъсан политически местен парламент. Това заяви на..

публикувано на 14.10.25 в 13:28

Днес е Петковден

На 14 октомври Православната църква почита паметта на Света Параскева , наричана още Света Петка Българска . Светицата е считана за закрилник на семейството и дома, на плодовитостта и благополучното раждане, затова не е случайно, че именно от празника й започват годежите и сватбите. Преподобна Петка, наречена още Българска, е родена в град Епиват..

обновено на 14.10.25 в 06:59