Нормализира се водоподаването в Пловдив след голямата ВиК авария, засегнала голяма част от града. Водоподаването навсякъде е възстановено, като налягането на места е намалено. Това обясни инж. Антон Гълъбов, говорител на ВиК – Пловдив.
Припомняме, че вчера вечерта авария остави без вода голяма част от града. Аварийните екипи работят по възстановяването.
Аварията се е случила на транспортен възел „Скобелева майка“.
Предстои да бъде възстановен въздушникът, който беше повреден вчера, обясни инж. Гълъбов. Това ще се случи до края на деня, като не се очаква да има нарушаване на водоподаването по време на отстраняване на аварията.
Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари. Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ. Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра. Очаква се строителните..
Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив Костадин Тотков от „Автобусни превози“. "Някакъв младеж с къси..
Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева. Дрогата беше открита на 25 февруари във..
Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив. Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..
Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..