Пловдив да се представя като туристическа дестинация в изложения за туризъм в Турция. Това бе решено на среща между заместник-кметовете на Пловдив Пламен Панов, Тодор Чонов и Величко Родопски и Мурат Сарачоглу, президент на Асоциацията на туристическите агенции „Тюрксаб“ от област Бурса.
Директорът на туризма и външните отношения на област Бурса Абдулкерим Бащюрк, който също участва в срещата, припомни, че в турския, над 3-милионен град, към момента живеят и близо 450 хил. българи. „Всеки ден 11 редовни автобусни линии обслужват над 400 пътуващи от Бурса до Пловдив. Много държим да има и редовни авиополети между побратимените ни градове“, каза още Бащюрк.
Президентът на асоциацията „Тюрксаб“ подчерта, че туристите от Бурса, желаещи да посетят Пловдив, и към момента не са малко. „Регионът около града ни е развит в сферата на промишлеността и земеделието, но нашето желание е да възродим и туризма като отрасъл“, каза Сарачоглу.
От своя страна заместник-кметът по туризъм Пламен Панов поясни, че 35% от всички туристи в Пловдив идват от южната ни съседка, а връзките между двете държави продължават да се развиват в културно отношение.
„От летище Пловдив ще стартират редовни полети до Турция. Надяваме се работата в тази посока да продължи и скоро да има и полет до Бурса“, заяви заместник-кметът по транспорт Тодор Чонов.

В Пловдив и тази събота и неделя продължи благотворителната кампания „Купи и Дари“. Тя се организира от клубовете Ротари, Ротаракт и Интеракт Пловдив–Филипопол в три последователни съботи и недели на месец ноември. Целта е да се помогне на хора и семейства в затруднено положение, като се съберат дълготрайни хранителни продукти. Само вчера са..
Верижна катастрофа е причина за километрично задръстване в пловдивския участък на магистрала "Тракия". Няколко автомобила са се сблъскали в отсечката между 110-ти и 112-ти км в посока Бургас, съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът за катастрофата е получен към 19 ч., уточвяват от МВР. По предварителни данни няма пострадали хора . Три..
Кампания с призив да спре мълчанието за насилието над жени и уязвими групи хора започна в Пловдив. Тя включва щандове, където се предоставя информация за различните видове насилие и начините за подкрепа, както и подписка с отворено писмо към институциите с искане за повече национални кампании и подобряване на законодателството. Инициативата е..
Жители на пловдивския район „Северен“ за пореден път изпращат сигнал до медиите за системно замърсяване на района около Средно училище „Пейо Яворов“. Те посочват, че намиращо се там денонощно заведение за бързо хранене е причина за безконтролно изхвърляне на отпадъци и натрапчива миризма. Сигналът е подаден " от името на многобройните живущи в..
Нарушено ще е водоподаване днес на ул. "Одрин“ и на ул."Ягодовско шосе" в Пловдив поради авария на водопровод, съобщиават от ВиК дружеството на сайта си. Поради монтиране на нови водопроводни връзки без вода ще бъдат и жителите на бул."Марица" №152. От ВиК-Пловдив съобщават, че авариите да бъдат отстранени до 17:00ч. Поради авария е..