„Вероятността е много малка, защото ако ни изненадат по този начин ще трябва дълго време да обясняват тази изненада и да търпят последствията й. Нито една от партиите, в т.нар. хартиена коалиция, няма изгода да започне управление в ситуация на несигурно, нестабилно мнозинство при пълна липса на обществено доверие и с усещането, че е в резултат на задкулисие“, аргументира се Попиванов.
Той добави още, че мнозина надценяват значението на третия мандат и хвърлят твърде голяма тежест върху него. Според Попиванов още на изборите от 2 октомври е било ясно, че вероятността за съставяне на правителство в рамките на този парламент е малка. Три месеца по-късно вероятността не се е повишила нито за секунда, въпреки всевъзможните хипотези и конфигурации, с които се спекулираше.
„По-важно е да се гледа дали има реално разбирателство между партии, които имат мнозинство, разбирателство по приоритети или няма. Ако съществува такова разбирателство, няма значение при кого ще отиде мандата.
Да се търсят дребнави хитрости от страна на президентската институция при връчването на мандата е крайно пресилено.
Какво иска да ни каже ДБ, че не биха подкрепили БСП, но очакват БСП да ги подкрепи или искат да кажат, че Радев е попречил на коалиция между ГЕРБ и ДБ. Ако такава е била идеята да го бяха съобщили по-рано, за да може президентът да го калкулира в анализа си.
През цялото време съществуваха разнообразни недомлъвки и подмятания, които не водеха в никакви посоки и едва вчера, когато се изясни кои ще бъде мандатоносителят всички започнаха да обясняват как това проваля шансовете за правителство. Къде бяха тези шансове преди това“, коментира Попиванов.
Петият вот на недоверие към кабинета, който ще се гласува днес, беше абсурдно подготвен със слаби и аматьорски мотиви, коментира заместник- председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов. По думите му опозицията не само не е по- единна, но дори в хода на дебата е показала различни позиции. "Ако може те завладеят държавата - ще е най- добре" - така са..
Инициативата „Нощ на Ангелите“ продължава и в деня на Вяра, Надежда и Любов, в който 120 заведения в Пловдив ще дарят процент от оборота си. Третото издание на благотворителния фестивал, който се проведе от 12 до 14-ти септември постави рекорд от предходните издания със събрана сума от над 266 000 лв. „Тази година благотворителните..
За първи път имаме вот на недоверие, който ще консолидира цялата опозиция. Падането на кабинета или крепенето му зависи изцяло от гласовете на малките партньори – ИТН и БСП. Това заяви депутатът от Продължаваме промяната – Демократична България Йордан Иванов в деня на дебатите по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема..
Факторите за репродуктивни проблеми са много, но най-честите са ендокринните заболявания. Това заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Екатерина Бабаданова от Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“, където днес и утре се провеждат безплатни прегледи за мъже и жени с репродуктивни проблеми, които са част..
Динамична политическа седмица с пети вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков, който ще влезе за гласуване в пленарната зала след броени дни. Той е по тема правосъдие и вътрешен ред. Вносители са ПП-ДБ, МЕЧ и АПС. Подкрепа се очаква и от „Възраждане“ и „Величие“. Възможни ли са изненади и какви са сметките на народните..