След продължило близо седмица издирване и разследване, пазарджишките криминалисти установиха и задържаха опасен рецидивист, пребил и ограбил възрастна жена.
Престъплението е извършено малко след полунощ на 13 януари, когато бандитът прескочил оградата на къща в града и проникнал в дома на 71-годишната обитателка. Той я заплашил с нож, след което и запушил устата и нанесъл множество тежки удари по цялото тяло.
Така с побой и заплахи нападателят я принудил да му даде всичките си пари - 660 лева и избягал.
Близки на жената я открили в безпомощно състояние и сигнализирали в полицията, където веднага започнало разследване.
След денонощна работа престъпникът е бил установен – оказал се 27-годишен мъж от Кричим, с множество криминални прояви и осъждан. Той обаче постоянно сменял пребиваването си, водейки скитнически живот на различни места в цялата област.
Накрая обаче криминалистите затворили обръча около него и той попаднал в полицейския капан, заложен на улица в пазарджишкия квартал „Изток“. Там рецидивистът е заловен, а у него са открити ножа, с който е нападнал старицата и други нейни вещи.
Случаят е поет от прокуратурата.
Полицията предприема засилени мерки за сигурност за футболната среща между отборите на “Ботев” – Пловдив и ЦСКА – София.Двубоят ще започне в 22:00 ч. на стадион „Христо Ботев“. Очаква се в Пловдив да пристигнат около 2000 привърженици на гостуващия отбор. Създадена е организация за съпровождане на техните автомобилите от сборен пункт на 118-ти..
Празнични тематични вечери ще представят фолклора, местните занаяти, обичаите и традиционната кухня от Девин. Празничните тематични вечери през лятото се превърнаха в традиционни. Те показват Девин и културно-историческото наследство на региона пред туристическата публика в разгара на летния сезон. Празничната програма включва изпълнения на..
Военният съд в Пловдив остави в ареста 30-годишния военнослужещ Нечо Цанков, обвинен за убийството на 23-годишния си приятел Никола Киров. Фаталният инцидент, при който военният застреля с въздушна пушка младежа, стана вчера в карловското село Каравелово по време на празненство за раждането на второто дете на обвиняемия Според първоначално събраните..
31-годишен пловдивчанин е арестуван, тъй като спукал челюстта на негов съгражданин, с 10 години по - малък от него. Случката е от вчера, когато в центъра на Пловдив мъжът срещнал свой познат, придружен от пострадалия 21-годишен младеж. При завързалия се разговор по - възрастният мъж поискал от 21-на годишния да му покаже техника от боен спорт, но той..
„Епизотичната обстановка в Пловдивска област остава тежка, продължава да расте броят на засегнатите стопанства. Заболяването по дребните преживни животни е остро вирусно и затова бързо обхваща все повече населени места. Най-тежко засегнати остават общините „Марица“ и Първомай, а от днес има констатирани нови огнища в Садово, Раковски Асеновград, но се..