Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна тежко поражение с 1:3 от Младост (Лучани) в контролна среща, която се проведе в Турция.
Попаденията за сръбския тим реализираха Никола Йоич в 13-ата и в 46-ата минута, а Марко Мирич добави едно попадение в 44-ата.
Почетното попадение за „смърфовете“ отбеляза Ерик Сорга от дузпа в 84-ата минута.
Това бе трета проверка за Локомотив на турска земя. До момента играчите на Александър Томаш победиха украинския Зоря (Луганск) с 1:0 и отстъпиха на грузинския Динамо (Тбилиси) с 0:2.
В петък (27 януари) „черно-белите“ ще се изправят срещу тима на ФК Прищина от Косово, а в неделя (29 януари) е последната проверка на „смърфовете“ от лагера в Турция, като съперник е руският ФК Пари (Нижни Новгород).
Жребият на международния турнир за ветерани "Съединени чрез спорта“ размина Локомотив и Ботев преди финала. Надпреварата е утре (15 ноември) на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" и е организирана от Гражданска инициатива "Съединени българи“, с любезното съдействие на ПФК Локомотив Пловдив. Участници в турнира са четири отбора, свързани с българските..
Волейболният Локомотив ще е гост днес на ЦСКА в двубой от 4-ия кръг в НВЛ. Мачът ще се играе от 19:30ч. в зала "Васил Симов" в столицата. Пловдивчани са категорични от началото на сезона и имат две победи от два мача и без загубен гейм. В последния кръг Локомотив победи с 3:0 Черно море. ЦСКА успя да запише две победи, но в последния кръг загуби..
Днес стана ясна програмата за 1/8-финалите от турнира за Купата на България. В тази фаза участват и двата елитни пловдивски клуба. Спортно-техническата комисия към БФС определи Локомотив да приеме Монтана в неделя (14.12) от 16:00 часа на "Лаута". Ден по-рано (13.12) Ботев гостува на Спартак (Варна), като двубоят е от 15,00 часа. Това ще бъдат..
За девети пореден сезон ВК Марица (Пловдив) ще играе в групите на най-авторитетния европейски клубен волейболен турнир – Шампионската лига. "Жълто-сините" спечелиха и реванша срещу хърватския Динамо (Загреб) в решаващия кръг за влизане в груповата фаза на надпреварата. Възпитаничките на старши треньора Ахметджан Ершимшек постигнаха нов успех с 3:0..
Всички тренировъчни игрища на клубната база на Ботев (Пловдив) ще бъдат с осветление. Днес стартира изграждането на осветлението и на първия и втория терен на Футболен комплекс “Никола Щерев – Старика”. С това всички игрища на базата вече ще разполагат с модерно осветление, което ще позволи на децата в школата на "канарчетата" да тренират пълноценно..