Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Без Гергов, бивши министри, експремиери и кметове на комисията за Панаира

| обновено на 31.01.23 в 10:08

Бивши министри, експремиери и кметове бойкотираха изслушването на временната комисия в Народното събрание за панаира. Бизнесменът Георги Гергов също не се яви. Те не присъстват на заседанието, но са изпратили писма със своето становище. 

Единствено община Пловдив е изпратила представители – Таня Юриева от дирекция „Стопански дейности“ в Пловдив, Руска Вълева - началник маркетинг. Присъстват и председателят на ДБ в Общинския съвет Веселина Александрова, както и Румяна Толова от „Кауза България“.

„Общината с хората, които е изпратила се опитва да си измиие ръцете. Тези, които трябва да дават отговори ги няма. Благодаря на групите в Пловдив, които гласуваха против“, заяви Иван Петков от БСП и припомни, че общинските съветници в Пловдив се отцепиха от левицата.

Веселина Александрова, общински съветник от ДБ в Пловдив, пък отбеляза, че тази битка може да продължи безкрай, тъй като с години представителят на местния парламент може да гласува против приемането на акциите на Варна. Александрова изтъкна, че решението е в ръцете на морската ни столица.
Става въпрос за добре сформирано ОПГ- Организирана приятелска група, каза Румен Гечев от БСП. По думите му схемата била инициирана от Бойко Борисов. Той добави, че в тази нелогична схема трябва да се намеси прокуратурата. "Как може един кмет така да си разиграва коня", каза депутатът от левицата, визирайки Иван Портних.
Припомням, че комисията трябваше да заседава още миналата седмица, но това се провали заради продължилото цял ден пленарно заседание на парламента. На нея трябваше да бъдат изслушани експремиерите Бойко Борисов и Сергей Станишев и бившите икономически министри Румен Овчаров и Корнелия Нинова. Очакваше се изслушването и на кметовете на Пловдив и Варна, председателите на Общинските съвети в двата града и лидери на групи в местните парламенти, както и на самия Георги Гергов.
Заседанието на временната комисия, свързана със съдбата на панаира, приключи за 2 часа след като се наложи членовете й да се задоволят  само с изслушване на изложените факти от администрацията на община Пловдив.

По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдивчани изпълниха храмовете с върбови клонки в ръце

Църквата отбелязва в неделята след Лазарова събота празникът Вход Господен в Йерусалим или Цветница. Посветен е на тържественото посрещане  на Иисус Христос в Йерусалим с маслинови и лаврови клонки.  Пловдивският митрополит Николай отслужи архиерейската света Литургия в митрополитския храм „Св. Марина” в Пловдив. В празничния ден храмът се изпълни с..

публикувано на 13.04.25 в 16:15

В Климент откриха неделно училище по ДОБРОТОЛЮБИЕ

На големия празник Цветница в карловското село Климент бе открито неделно училище по ДОБРОТОЛЮБИЕ „Свети Климент Охридски“.  Неделното училище ще бъде духовен център и културен дом, който ще възпитава младите поколения в духа на добродетелите, традициите и родолюбието. Инициативата е на кмета на селото Мано Манов и на отец Рафаил, който..

публикувано на 13.04.25 в 13:42

Придобиването от ВВС на F-16 Block 70 е символ на идеологическата промяна

Този прекрасен боен самолет е символ на стратегическото партньорство, което имаме със САЩ, каза министър-председателят Росен Желязков по време на официалната церемония по посрещането на първия български изтребител F-16 Block 70 в Трета авиобаза в с. Граф Игнатиево. "За мен е изключителна чест да присъствам на днешното събитие, на което този самолет..

обновено на 13.04.25 в 12:25

Честваме един от най- обичаните християнски празници - Цветница

Днес е последната неделя от Великия пост, наричана Вход Господен в Йерусалим или Вайя (от гръцки - Връбница) и Цветница.  Празникът се отбелязва в неделята след Лазарова събота, една седмица преди Великден. Посветен е на тържественото посрещане  на Иисус Христос в Йерусалим с маслинови и лаврови клонки. Според евангелските текстове Христос влиза на..

обновено на 13.04.25 в 09:53

Повече пациенти със стомашно-чревни инфекции приемат в УМБАЛ "Пловдив"

Със затоплянето на времето с 20% са повече случаите на заболелите със стомашно-чревни инфекции, постъпили в УМБАЛ - Пловдив,  съобщи д-р Георги Попов от Трето вътрешно отделение по Гастроентерология на здравното заведение. "Най-характерен е гастроентеритът, представляващ  възпаление на стомаха и червата, изразяващ се с температура, втрисане,..

публикувано на 13.04.25 в 09:52