Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жълт код за силен вятър и днес в Пловдив и Пазарджик

Автор:

Жълт код за силен вятър е в сила и днес за 18 области от страната, сред които и областите Пловдив и Пазарджик.

В четвъртък около и след обяд от запад облачността ще се увеличава и вплътнява. Ще започнат слаби валежи от дъжд, които вечерта ще преминават в сняг и в Рило-Родопската област ще са временно интензивни.

Ще бъде ветровито, с умерен и силен вятър от запад-северозапад. 18 области са с жълт код за силен вятър и там се очакват пориви 22-24 m/s, само в Южна България вятърът ще бъде по-слаб.

Минималните температури са между минус 2° и 3°. Дневните температури ще се повишат още малко и максималните ще са между 7° и 12°.

Над планините облачността ще е значителна. Ще има валежи от сняг, предимно слаби, вечерта в Рило-Родопската област ще са временно интензивни. Ще бъде доста ветровито, със силен и бурен вятър от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 1°, на 2000 метра - около минус 7°.

По публикацията работи: Иванка Петкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ОбС награди световната шампионка Габриела Трайкова с 3 000 лева

Пловдивският Общински съвет единодушно гласува да бъдат отпуснати 3000 лева за мъжа, чийто апартамент в район „Тракия“ изгоря при пожар преди няколко седмици. Кметът Костадин Димитров поясни, че всичко в жилището е изгоряло и добави, че сам се е включил със средства и помощ за изнасянето на изгорелите мебели и покъщнина.  На 7-ти септември..

публикувано на 18.09.25 в 10:51

Есенната сесия на ОбС започна с критики към властта и искане за оставка

Оставката на зам.-кмета Иван Стоянов поиска на днешната сесия на Общински съвет Пловдив Николай Гюров в позиция на съветниците от групата „Независими за Пловдив“. Николай Гюров мотивира искането си с лошото състояние на дървесната система на града, което доведе до инцидент с фатален край. Съветникът посочи, че сегашните управляващи нямат..

публикувано на 18.09.25 в 10:44

Съдът отложи делото "Бизюрев"

Апелативният съд в Пловдив отложи делото срещу Рангел Бизюрев, осъден на предходна инстанция за убийството на Димитър Малинов от Цалапица.  Причината за отлагането е неявяването на адвокатите на частните обвинители - Антоанета Николова и Димитър Марковски. Адвокат  Николова е в отпуск и е в чужбина, а адвокат Марковски е ангажиран с друго дело...

обновено на 18.09.25 в 09:40

Въвеждат се зони с ниски емисии и в Пловдив

Проектонаредбата за създаване на зони с ниски емисии от транспорт в община Пловдив ще се обсъжда на днешното заседание на Общинския съвет.  В проекта се обособяват две зони – малък и голям ринг, които обхващат централната част на града. В тях ще се наложи забрана за движение на коли от първа и втора екогрупа на бензин и първа, втора и трета..

обновено на 18.09.25 в 09:34

Европейски ден без загинали на пътя

18 септември е обявен за Ден без загинали на пътя от Европейската мрежа на службите на пътна полиция ROADPOL „Всеки ден, водачите на двуколесни превозни средства – на велосипеди, електрически тротинетки, скутери, мотопеди и мотоциклети – се изправят пред пътя с много по-малко защита от вас, шофьорите. Те са бързи, пъргави и често трудно..

обновено на 18.09.25 в 09:34