Чувствително застудяване с минусови температури прогнозират синоптиците за днес.
В Пловдив, заради очаквания и случил се снеговалеж от около 2 часа тази нощ разпръсквачи на общинската фирма „Чистота” са обработили с противообледенителни материали мостовете, надлезите, входно-изходните пътни артерии и основните улици в града, съобщи директорът на фирмата Димитър Георгиев. По думите му, от 6 часа сутринта дежурни екипи обработват ръчно автобусните спирки, тротоари, подлези и пешеходни пространства.
Според метеорологичните прогнози през деня в Пловдив ще превалява слаб сняг, а температурите ще останат малко над нула градуса. На всеки два часа мостовете и надлезите се проверяват за заледявания, информират от градската управа.
Засега временно е ограничено движението през Ришки проход поради аварирал товарен автомобил, предупредиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Леките коли се пренасочват през Айтоски проход, а товарните изчакват на място.
На проходите Шипка и Хаинбоаз вали сняг, пътната настилка е заснежена. Има на места заледени пътни участъци, но теренът е обработен. Температурата на прохода Шипка е минус шест градуса, видимостта е ограничена до 20 метра, поради силен вятър.
На прохода на Републиката е четири градуса под нулата. Има образувани преспи.
На автомагистралите „Тракия“ и „Марица“ в старозагорския участък температурите са около нулата, пътищата са мокри. Машини са обработили шосето с препарати против заледяване. Видимостта е добра.Няма въведени допълнителни ограничения за товарни автомобили.
Пътуващите днес да тръгват подготвени за зимни условия. Прогнозата на метеоролозите е за снеговалежи и силен северозападен вятър, което е предпоставка за преспи и навявания – предупреждават от АПИ.
Днес с умерен, в Източна България силен вятър от север-североизток ще нахлува студен въздух. Ще преобладава облачно време.
Валежите ще продължат, като навсякъде ще бъдат от сняг - в планинските райони, в Предбалкана и източните райони. Ще се образува снежна покривка. В Добруджа и Лудогорието, както и по планинските проходи остават условията за виелици и навявания.
Температурите ще се понижават и в по-голямата част от страната ще са с обратен денонощен ход, а към 14 часа преобладаващите ще бъдат между минус 4° и 1°.
Над планините ще е облачно и мъгливо. На много места ще има валежи от сняг, значителни в Централна Стара планина, Странджа и на места в Рило-Родопска област. Ще духа силен, по билата временно бурен вятър от север-североизток и по планинските проходи ще има навявания. Максимална температура на височина 1200 метра около минус 8°, на 2000 метра - около минус 13°.
Жителите на Скутаре настояват за редовно електрозахранване и обновяване на мрежата на ЕВН. Те се оплакват от редовни токови удари, аварии и ниско напрежение, вследствие на които изгарят електрическите уреди в домовете им. През почивните дни жителите на Скутаре отново са останали без ток, затова те са заплашили с протест пред сградата на ЕВН...
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали четирима души - две жени и двама мъже, на възраст между 54 и 92 години. След проведени разговори с мним..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..