Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Областният управител на Пловдив на проверка в наводнените карловски села

Областният управител на област Пловдив Ангел Стоев ще провери  напредъка на възстановителните дейности в най-тежко пострадалите от наводнението през миналия септември карловски села – Каравелово, Богдан и Слатина. 

По обед двамата с кмета на Община Карлово Емил Кабаиванов ще оповестят обобщени резултати от проверката.

В Каравелово и Богдан продължава изгребването на наноси от реките.

Свличането на пясък и земна маса от високите части на Средна гора доведе до повишаване на нивото на водата в деретата и затова се наложи разчистването да се възобнови.

Обявеното на 25 януари частично бедствено положение за двете населени места е удължено, подчерта кметът на Карлово Емил Кабаиванов:

„Нещата са стабилни, под контрол, но трябва да поработим още. Очаквам на 15 февруари заседание на Междуведомствената комисия, на което трябва да бъдат отпуснати средства да започнем истинското възстановяване, казвам истинското, защото първите три месеца разчиствахме, сега напреднахме и с процедурите по Закона за обществените поръчки, с избор на изпълнители, проектанти, така че от месец март, докато позволява времето до края на годината да работим здраво. Някои от обектите вероятно ще бъдат завършени, по-сложни като техническа инфраструктура и пролетта на 2024 година“.

По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Засаждат 100 дръвчета на Сахат тепе

100 дръвчета от различни видове – копривки, дъб, черен бор и бял ясен ще бъдат засадени на Сахат тепе днес. Инициативата е част от кампанията „Зеленото сърце на Пловдив“на сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и район „Централен“. В акцията ще вземат участие представители на администрацията и компаниите от сдружението. На доброволците ще бъдат..

публикувано на 15.11.25 в 08:34

На Летище Пловдив каца първият полет от Братислава

Тази вечер в 18.50 на летище Пловдив ще пристигне първият редовен полет от Братислава. Екипажът и пътниците ще бъдат посрещнати от кмета Костадин Димитров, заместник-кмета по култура, археология и туризъм Пламен Панов и  кметовете на общини от Фонда за развитие на летище Пловдив. Събитието е поредна стъпка в утвърждаването на Летище „Пловдив“..

публикувано на 15.11.25 в 08:18

За втора година стартира кампанията "Купи и дари"

Благотворителна кампания под надслов „Купи и Дари“ организират за втора поредна година Ротари, Ротаракт и Интеракт клубовете в Пловдив. Кампанията е насочена към хора и семейства в затруднено положение, като целта е да се съберат дълготрайни хранителни продукти, които да ги подпомогнат за Коледа и Нова година.  Стартира кампанията "Купи и Дари"..

публикувано на 15.11.25 в 07:55

Ограничават трафика по важно кръстовище в "Северен"

От днес до 30 ноември се ограничава движението на кръстовището на улица „Брезовско шосе“ и булевард „Северен“.  Пътните превозни средства, включително и автобусите от масовия градски транспорт, ще се пропускат поетапно заради премахването на стара канализационна шахта в средата на кръстовището и преасфалтиране на участъка. Ограничаването на..

публикувано на 15.11.25 в 07:41

Кариерно изложение се провежда в Дома на културата

Пловдивският ученически парламент и пловдивското подразделение на младежкото сдружение „Съединението прави силата“ организират кариерно изложение под надслов „Ориентирай се днес, успявай утре“.  Събитието ще се проведе в голяма конферентна зала на Дома на културата „Борис Христов“ от 10 до 17 часа. Целта на форума е да подкрепи над 100..

публикувано на 15.11.25 в 07:38