Все пак тези сигнали е трябвало да дадат индикация на полицейските служители, че междусъседският конфликт може да ескалира, добави Демерджиев. Ще се направи и проверка дали не е трябвало да бъде отнето оръжието и съответно разрешителното за него на стрелеца.
Дебатът за граничната ограда и финансирането и продължава. Така Демерджиев коментира информацията от снощното заседание на Европейския съвет по темата, след което бе съобщено, че ЕС няма да финансира изграждането на огради по външните си граници. На следващата конференция на Фронтекс на 23 април в Атина се надявам, че експертите от организацията ще успеят да убедят ЕК със становището си, че оградните съоръжения по границата помагат от професиионална гледна точка, каза още министърът.
В Пловдив той присъства на годишния отчет на Областната дирекция на вътрешните работи. Демерджиев посочи, че пловдивската дирекция е една от най-добрите в страната. Той оцени позитивно местната инициатива пътни полицаи да патрулират заедно с колегите си от Охранителна полиция и така да подсилят полицейското присъствие по улиците.
Окаченият таван на бившето училище в село Анево се срути. При инцидента няма пострадали – съобщиха от кметството в Анево. Сцепила носещата греда на целия покрив. Там се помещава кметството на селото, както и друга служба. Част от окачения таван днес е паднал буквално върху главите на служители на Общинската администрация. За щастие, няма..
Временно е ограничено движението през Троянски проход в района на Кърнаре заради катастрофа между два камиона, съобщиха от АПИ. Обходният маршрут за леките автомобили е през прохода Шипка, а шофьорите на товарните автомобили изчакват на място.
Клиниката по клинична токсикология към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив e пребазирана от базата на бул. „Васил Априлов“ в нов блок в Клиниките по инфекциозни болести и по Пневмология и фтизиатрия. С оглед на организацията на работата, прием на пациенти ще се извършва единствено през Спешно отделение на УМБАЛ „Свети Георги“ на бул. „Пещерско..
Военно- апелативният съд пусна под гаранция от 5000 лева военнослужещият от Карлово Нечо Цанков, който простреля смъртоносно свой приятел. Трагедията стана на 17 юли в дома на Цанков в село Каравелово на семейно тържество. Тогава, показвайки въздушната си пушка, Цанков стреля с нея и убива 23 годишния Никола Киров. Прокуратурата..
Сериозна е аварията в електрическата подстанция "Раковски", която остави без ток и вода от снощи до обяд днес 17 населени места в общините Раковски, Брезово, Калояново и Марица. Раковски и още 17 населени места са без ток и вода Все още има селища без ток и вода в общините Раковски и Брезово На страницата си във Фейсбук кметът на..