Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Помощ за пострадалите в Турция изпратиха прокурори, следователи и съдебни служители

Прокурори, следователи и съдебни сружители от цялата страна изпратиха за пострадалите от земетресението в Турция първа пратка с помощи от 450  вълнени одеяла. Те са закупени с лични средства, събрани от дарителската кампания на професионалните им сдружения. 

Хуманитарната помощ ще бъде предадена на Генералното консулство на България в Одрин и оттам разпределени на нуждаещи се в разрушените райони. 

Пратката тръгна днес от Съдебната палата в  Хасково. До момента в дарителската кампания само за три дни са събрани над 17 хил. лв., с част от които са осигурени  топлите завивки. 

Инициативата ни продължава във всички прокуратури и следствени отдели в страната – съобщи шефът на следствения отдел в  Хасково Тошо Динков,  който ще придружи дарението до  българското консулство.  

Със събраните пари в близките седмици ще бъде изпратена и втора хуманитарна пратка с помощи за пострадалите както в Турция, така и в Сирия.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Общината започва да разчиства изоставени коли в Асеновград

В Асеновград започва разчистване на изоставени автомобили от общинските терени.   След обход от екип на „Инспекторат, паркинги и гаражи“ предупредителни уведомления са поставени на повече от 30 коли.  Собствениците им имат 3 месеца сами да ги преместят. След това, по силата на измененията на наредба, приета от Общинския съвет, колите ще бъдат..

публикувано на 12.09.25 в 13:33

С разпит на свидетели продължава делото "Дебора"

При закрити врата започна днес делото "Дебора" в Пловдивския районен съд.  Делото "Дебора" продължава в районния съд в Пловдив За първи път Георги Георгиев, влезе в съдебната зала без белезници, придружен само от адвокатите си. Георги запази мълчание, а адвокатът му Валентин Димитров каза, че на днешното дело ще се разпитват свидетели и поемни..

обновено на 12.09.25 в 13:05

Менте шампоани и препарати иззе полицията в Пазарджик

Нелегална търговия с козметични продукти, перилни и почистващи препарати разследват служителите от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР - Пазарджик.  От търговски обект в квартал "Изток" са иззети близо 5000 шампоани, перилни и почистващи препарати, всички носещи логото на известни марки.  По случая се води досъдебно..

публикувано на 12.09.25 в 13:03

Пловдивските огнеборци честват професионалния си празник

На церемония за професионалния си празник пловдивските пожарникари почетоха паметта на колегите си, загинали при изпълнение на своя дълг и положиха в енци и цветя пред паметната им плоча.  Старши комисар Васил Димов, директор на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, отчете, че от началото на 2025 година пожарникарите..

публикувано на 12.09.25 в 12:46

Областният управител се срещна с деца и родители от "Столипиново"

Броени дни преди  новата учебна година областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева посети пловдивския квартал „Столипиново“, за да разговаря с родители, деца и доброволци от местната общност.  Целта е да се изгради  доверие и да се мотивират семействата да подкрепят образованието като път към по-добро бъдеще на децата им.  Обиколката..

публикувано на 12.09.25 в 11:21