Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избраха фирмата, която ще чисти джунглата в Марица

Смолянската фирма "Ростер" е избрана да почисти коритото на река Марица в Пловдив. Предложената от нея цена е 1 милион 172 хиляди лева без ДДС при максимална 1 милион 249 хиляди. 

В обществената поръчка са отстранени другите две фирми, които предложиха по- ниски цени. ЕКОВАТ е отстранена, защото не е предоставила обосновка на цената си от 539 хиляди лева. Според комисията тя е непълна и необективна.

БКС Озеленяване, която оферира 977 хиляди лева, също е отранена заради недостатъчна обосновка. Решението може да се обжалва в 10-дневен срок.

Търгът бе обявен в средата на ноември, след като Агенцията за обществени поръчки спря директно възложената от кмета Здравко Димитров поръчка на фирмата ПИМК за 1,5 милиона лева. 

Вторият мотив на агенцията за спряната поръчка беше, че при директното възлагане заради неотложност, липсва база за сравнение, за да може да бъде избрано икономически най-изгодното предложение. 

Още една поръчка за чистене на коритото на реката бе обявена през 2021 година. Тя също беше за директно договаряве и спряна от АОП след сигнал на ДБ.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Барака изгоря във Войводиново, сухи треви се запалиха в Костиево

Запалени сухи треви в изоставен двор в село Войводиново, община Марица, предизвикаха пожар, който бързо се е прехвърлил върху селскостопанска постройка и я е изпепелил. Сигналът е подаден в 17: 07 ч. на аварийния телефон 112. На място е изпратен един екип на пловдивската пожарна. Впоследствие заради опасността огънят да се прехвърли върху съседни..

обновено на 04.08.25 в 18:59

Ало измамник отмъкна 18 000 лева от пенсионерка в Хисаря, арестуваха го

23-годишен у частник в телефонна измама е арестуван от полицията в  Хисаря. Той е задържан след сигнал от 77-годишна жена, потърсила помощ от служителите на реда. В събота тя подала сигнал, но след като вече била дала 18 000 лева на непознат. Той успял да я заблуди, че тези с тези пари ще бъде заловен опасен престъпник. Впоследствие възрастната..

публикувано на 04.08.25 в 18:58

Сопот получи финансиране от държавата за 10 градски проекта

Община Сопот получава над 19 млн. лв. от държавния бюджет за 10 инфраструктурни проекта. Сред тях са изграждане на нов преливник на Главен колектор от канализационната мрежа на града, преустройство на централния площад  и парка, както и ремонт на сградата на отдел „Местни данъци и такси“.   За тези три проекта община Сопот вече има подписано..

публикувано на 04.08.25 в 13:41

Пловдивските съветници одобриха ново застрояване след бурен спор

Бурни дебати за презастрояването на Пловдив предизвика на днешната общинска сесия точката за одобряване на подробен устройствен план за регулация и застрояване на части от квартала в района до новата сграда на ПУ „Паисий Хилендарски“ в Пловдив. След повече от час разисквания и прегласуване общинските съветници приеха предложението. Те бяха..

публикувано на 04.08.25 в 13:38

За пореден ден пловдивчани в центъра са без вода

За пореден ден пловдивчани нямат вода в центъра на града. По две аварии на важни водопроводи, захранващи Стария град и голяма част от район „Централен“, работят екипите на ВиК-Пловдив, съобщиха от дружеството.  Тази сутрин отново се стигна до пробив на водопровода на ул. „Княз Александър Дондуков-Корсаков“, съобщи инж. Йордан Чемишев от..

публикувано на 04.08.25 в 12:54