Собственикът Илиян Филипов обяви, че той не може да държи техниката си на строителен обект без тя да работи, тъй като това му носи загуби. В момента фирмата му изпълнява дейности по общо 29 обекта.
Филипов и добави, че обектът е приоритетен пред всички други, които изпълнява и ще поднови работа "на секундадат" след като получи възлагане, защото в противен случай ще наруши закона.
Илиян Филипов обясни още, че разполага с буферен период от 4 дни, в които ако бъде издаден документът, стадионът ще бъде завършен до април тази година, както беше планирано. Забавяне със седмица обаче по думите му поставя под сериозен въпрос спазването на срока.
Община Пловдив ще настоява още утре, когато заседават комисиите за качетвото и за изразходване на средствата, на изпълнителя на обекта да бъде издадено възлагателното писмо за завършването на стадиона.
По думите му Филипов е реагирал логично "Той е добросъвестен и стриктно си следи всички срокове“, каза Тодор Тодоров - директор на Дирекция „Общесвени поръчки"
По думите му процедурата се е забавила именно, за да се изчака решението на двете комисии, създадени с решение на Общинския съвет. Той е категоричен, че възлагателно писмо не може да бъде изготвено от Община Пловдив, ако няма разрешение от комисията, тъй като "всяко решение на ОбС подлежи на контрол за законосъобразност от областния управител", допълни Тодоров.
В Окръжния съд в Пловдив продължава делото срещу Рангел Бизюрев, обвинен в жестокото убийство на 24-годишния Димитър Малинов в Цалапица. По делото днес ще бъдат разпитани още свидетели и експерти. На предишното заседание в края на миналата година беше разпитан студент, привлечен като поемно лице, който внесе смут с показанията си за..
Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград. Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител. Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..
Затварят за движение участък от пътя Пещера – Пловдив между пътен възел „Прослав“ на околовръстното и кръстовището за село Оризари. Пътният участък ще бъде затворен от 8:30 до 17 ч., съобщават от фирмата-изпълнител на ремонтните дейности „Европейски пътища“. Движението ще бъде пренасочено през село Златитрап.
64-годишен жител на девинското село Брезе е починал, след като е носен с носилка по черен път до линейката. На мъжа му прилошало днес следобед и бил подаден сигнал на тел.112. До къщата му обаче не може да стигне линейка и кметицата на селото Ирина Кочовска организирала няколко мъже, които да свалят на носилка човека до линейката. По пътя, който води..
Майката на Марти - момчето от Стамболийски, което загина след опит за селфи, дари събраните пари за лечението на друго болно дете. До момента събраните дарения за 12-годишното момче бяха 2 290 евро или 4580 лв. Сега парите отиват за лечението на бебе Карина. Момче пострада тежко от токов удар На страницата си във Фейсбук майката на Марти..