В Асеновград тържествено ще бъде чествана 95-та годишнина от създаването на Четвърти артилерийски полк, деня на Ракетни войски и артилерията на Българската армия и 110 години от Балканската война и овладяването на Одринската крепост.
Празничните прояви ще се проведат в два дни - днес в казармения район на полка в Асеновград и утре - на площад „Акад. Николай Хайтов”.
Днес от 11.00 ч. ще бъдат наградени отличили се военнослужещи и цивилни служители и ще бъдат поднесени венци и цветя пред паметника на загиналите в Балканската и Междусъюзническата войни. След това пред параклиса „Св. Георги Победоносец” в казармения район на 4-ти Артилерийски полк свещеници от Асеновградска духовна околия ще отслужат празничен молебен.
Утре от 11.00 ч. на площад „Акад. Николай Хайтов” в Асеновград ще започне тържеството, посветено на празника. Слово ще произнесе командирът на Четвърти артилерийски полк полковник Красимир Ташев. Ще бъдат наградени военнослужещи, а по-късно представителните блокове от Четвърти артилерийски полк ще преминат в тържествен марш.
Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция". Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..
Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София, заловени да пренасят 300 грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията. Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна. И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният Илия Илиев е осъден..
Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..
С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..
Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията. Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..