Общинският терен до спортна зала Колодрума е много по- подходящ за нова сграда на Държавна опера - Пловдив, вместо на гърба на бившия Партиен дом, заяви кметът Здравко Димитров.
Днес се провежда извънредно заседание на Експертния съвет по устройство на територията, на което се представя проекта на арх. Илко Николов за сграда в центъра на града.
"Нина Найденова, директор на Операта иска в суперцентъра, но аз не мога да отчуждавам и да събарям къщи. Те казват: театърът е в центъра, да, но театърът е построен преди 200 години. Домът на културата - и там има неудобства. Онова място до Колодрума е по-подходящо, могат да съберат декорите си", коментира кметът.
По негова информация, експертите също смятат, че пространството зад бившия Партиен дом не е подходящо, въпреки че фондация "Дом за Пловдивската опера" настоява там да стане изграждането на новата сграда.
Общинските съветници гласуваха 15 директори и учители са бъдат удостоени с отличието "Почетна значка на град Пловдив" за приноса си в развитието на образователната система на града и във връзка с 24 май. 30 млади учители също ще бъдат наградени с грамота и парична награда в навечерието на Деня на славянската писменост. Ето списъка на..
Заради срутилата се подпорна стена от 7 ч тази сутрин до неделя се спира движението по участъка Михалково – Кричим. По време на ремонтните аварийни дейности се въвеждат обходни маршрути за всички видове превозни средства, пътуващи по направлението Девин – Кричим. Обходните трасета са: Девин – Пампорово – Чепеларе – Пловдив;..
Мъж е на парапета от северната страна на Тунела и заплашва да се хвърли от там. На място има екипи на полицията и пожарната, както и психолози, които се опитват да установят контакт с мъжа. Засега той не им обръща внимание. Вероятният самоубиец е около 50-годишен, облечен с камуфлажни дрехи. Той е седнал на перилата на площадката..
Групата на ПП-ДБ в Пловдивския общински съвет няма да подкрепи бюджета за тази година. Председателят им Николай Гюров обяви, че проектът е „хаотичен, непрозрачен и неефективен, който задълбочава проблемите на пловдивчани вместо да ги решава“. „Това е признание за управленска немощ, за липса на визия и стратегическо мислене“, се казва в..
Работещите в Радио Пловдив се включват в националния протест на БНР, БНТ и БТА с искане за увеличение на заплатите. В 12 часа пред сградата на радиото и телевизията представителите на трите медии ще демонстрират недоволството си от ниското заплащане. В същия час митинг под надслов „Трудът в медиите има стойност“ ще блокира кръстовището..