„Хилс ъф рок“ в Пловдив се отлага за догодина, вместо да има компромисно издание през тази година. За това съобщиха на съвместна пресконференция организаторите – промоутърската компания „Фест тийм“, отдел Култура на общината и Фондация „Пловдив 2019“.
По-ниският бюджет, отказът на групи да пътуват за концерти и ограничената публика от 30 000 души на Гребната база са сред основните причини тази година да няма фестивал – заяви Стефан Еленков от фирмата промоутър. Еленков уточни, че тъй като не могат да предложат сериозни имена и големи групи, от фирмата считат да не изневярават на концепцията си и да не разочароват феновете с компромисно издание тази година.
Припомняме, че промоутърите поискаха бюджет от 500 000 лева за организацията на фестивала, а им бяха отпуснати 170 000 лева.
Онези 3800 фенове, които вече са си закупили билети, имат две възможности – да запазят билета си, който ще важи за следващото издание на феста догодина, без да доплащат, или да върнат билета и да получат парите си обратно до 31 декември, тази година.
Новите билети ще бъдат на по-високи цени и ще бъдат пуснати за продажба, едва когато стане ясен първият хедлайнър – това ще стане между май и септември, тази година – уточни Еленков. Той уточни, че засега няма група, която да е потвърдила участие, и посъветва феновете първо да узнаят кой е следващият участник и едва тогава да решат дали да върнат билета си.
Отпуснатите 170 хил. лева за „Хилс ъф Рок“ в Пловдив с анекс към договора ще бъдат прехвърлени за догодина, обяви изпълнителният директор на Фондация „Пловдив 2019“ Кирил Велчев.
Няма други фестивали в Пловдив, които да са заявили, че няма да имат издания през тази година – каза заместник-кметът по култура Пламен Панов.
Образователната програма на изложбата „История на българските национални участия във Венецианското биенале 1910 – 2024“ в галерия "Капана" продължава и тази седмица. От 15.00 часа днес в галерията ще се проведе и първият кураторски тур в изложбата. Кураторът Пламен В. Петров ще води публиката в експозицията, разкривайки някои от скритите..
Образователната програма на изложбата "История на българските национални участия във Венецианското биенале 1910 – 2024" продължава и тази седмица. От 15 часа в галерия "Капана" ще гостува кураторката на българското участие във Венецианското биенале от 2019 година – Вера Млечевска. Проектът „Как живеем?“ е куриран от Вера Млечевска, която описва..
Красимира Стойчева-Пекова е автор на книгата „Мамо, искам да отслабна!“. Тя е доктор и специалист по здравословно и балансирано хранене, с дългогодишен опит в спорта и като треньор на шампиони. Красимира е ОКС доктор към НСА „Васил Левски“ и има над 25 години опит като състезател и треньор. Тя е и майка на две породени деца, което я вдъхновява..
„Корени и светила“ на Любослава Трайкова е сборник с разкази, в който са събрани сложни човешки съдби и характери. Случки от прекършеното детство, ранно откритата жестокост на живота, бракът, който се превръща в капан. Това са текстове, които разобличават недъзите на съвременното общество и ни карат да се замислим. Там място намира и..
Изложба с плакати за постановката „Едип и пророците“, създадени от учениците от 11. и 12. клас от специалност „Рекламна графика“ на Национална художествена гимназия „Цанко Лавренов“ , ще се открие в Драматичен театър-Пловдив. Събитието ще представи алтернативни рекламни плакати за спектакъла „Едип и пророците“ на пловдивския театър,..