Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Всяка година се конфискуват 20 000 куб. метра незаконна дървесина

Ежегодно се конфискуват около 20 хиляди кубически метра незаконна дървесина, а това е незначителен процент от общия дърводобив в страната - близо 7 милиона кубически метра. 

През последните години този показател е относително траен и тази устойчива тенденция показва, че държавата добре се справя с незаконните посегателства върху горските територии. Това заяви в Пловдив заместник-министърът на земеделието с ресор „Гори“ Валентин Чамбов и отбеляза, че незаконната сеч като масова практика е останала в миналото. 

В Международния панаир в Пловдив заместник-министър Валентин Чамбов откри официално  Международното изложение „Природа, лов, риболов“ и специализираната изложба „Цветна пролет“. Те ще продължат до неделя с участието на над 70 производители и търговци. Организаторите очакват повече от 20 000 посетители. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Все повече български туристи избират Пловдив

Приходите от нощувки в Пловдив и областта през декември миналата година са 8,3 млн. лв., като от тях 7 млн. са от български граждани. Приходите от тях са се увеличили с 4,5% спрямо декември 2023 г., но при чуждите граждани има намаление с 2.0%. Това отчитат от Териториалното статистическо бюро – Юг в Пловдив.  Само за година местата за настаняване..

публикувано на 12.02.25 в 16:24

С над 1.8 млн. лв. започват улични ремонти в Кричим

С над 1.8 млн. лева започват улични ремонти в Кричим.  Изградени ще бъдат нови улици и тротоари. Освен това ще бъдат реконструирани съществуващи пътни настилки.  Първата копка за обновяване на градската среда бе дадена днес.  Строителните дейности трябва да приключат до 15 септември тази година.  Проектът се изпълнява по програма..

публикувано на 12.02.25 в 14:34
Анка Михайлова

Потвърдиха 8-годишната присъда на Анка за смъртта на детето ѝ

Пловдивският апелативен съд потвърди решението на окръжните магистрати, осъдили на 8 години затвор Анка Михайлова, причинила по недпредпазливост смъртта на осиновената си 2-годишна дъщеричка Севда.   8 години затвор за Анка от Столипиново, убила дъщеря си Апелативните съдии отхвърлят твърдението на защитниците на Анка, че случайно е..

публикувано на 12.02.25 в 14:19

Вещи лица изнесоха данни за убийството на Ангел от Пазарджик

Ангел Здравков е починал за не повече от 10 минути от кръвозагуба след пробождане с нож. Това сочат заключенията на вещите лица, изготвили медицинските експертизи след аутопсията на 21-годишния младеж. Той бе убит на 29 септември 2023 година в Пазарджик от 18-годишния Никола Райчев заради момиче.  Днес съдът изслуша част от вещите лица, изготвили..

публикувано на 12.02.25 в 13:37

Разбиха поредна оранжерия за марихуана в Пазарджишко

Добре оборудвана, високотехнологична оранжерия за отглеждане на марихуана бе разкрита при спецакция на пазарджишки криминалисти под наблюдението на Пазарджишката районна прокуратура. Тя е открита в избеното помещение на къща в покрайнините на село Добровница. Вътре са установени 305 растения канабис с общо тегло близо 120 килограма.  Помещението..

публикувано на 12.02.25 в 13:14