Започна спешен ремонт на павирания участък от болница „Св. Иван Рилски“ до жп гара "Филипово". Той ще продължи до събота като движението не е спряно, но се регулира от полиция.
Пътната отсечка е с множество неравности, пропадания и дупки и не е ремонтирана от години. След затварянето на Брезовско шосе тя стана алтернативен маршрут и то натоварен. Преди болницата е ДКЦ „Марица“, а срещу тях - голям хипермаркет. Наоколо са и търговските складове. По линията се движат и градски автобуси.
Заради отложеното продължение на бул. Северен по разпореждане на кмета на "Северен" Стоян Алексиев три бригади до събота ще пренаредят паветата от болницата до жп гара Филипово.
Алексиев не назова сумата, която е отделена за ремонта, но подчерта, че той се налага и заради получените сигнали на граждани и бездействието на общината
Според него отсечката е трябвало да се ремонтира преди да се затвори Брезовско шосе:
Участъкът не е затворен, но придвижването трябва да се извършва внимателноАвтомобил се запали на ул. „Гладстон“ в Пловдив, малко преди тунела до Централна поща. Пламъците бяха бързо угасени от пристигналия екип пожарникари. Огънят обаче е унищожил цялото оборудване в купето. Шофьорът е пътувал сам в колата и не е пострадал. Според него най-вероятно причината е късо съединение.
Ученическа екскурзия на деца от Основно училище "Проф. д-р Асен Златаров" в Смолян е отменена, след като алкохолният тест на шофьора показал 0.66 промила, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Пътуването на първокласниците е спряно и заради неизправност на автобуса. Положителната алкохолна проба е установена при задължителната проверка,..
Борислав Инчев беше освободен като зам.- кмет на Община "Родопи", където отговаряше за образованието, социалните дейности, културата, спорта и туризма. Все още не са ясни мотивите за неговото уволнение. Кметът на общината Павел Михайлов засега отказва коментар, очаква се даде специална пресконференция, на която да представи своята позиция за..
Криминалисти от РУ-Септември задържаха мъж, участвал в схема за телефонна измама. Всичко започнало на 26 май, когато неизвестен мъж се обадил на домашен телефон, ползван от 88-годишна жителка на септемврийското село Варвара. Непознат глас съобщил на пенсионерката, че е адвокат на нейната дъщеря. Според неговите думи жената е блъснала и убила човек..
Близо 5-хилядна публика от цял свят се очаква за 11-то издание на международния фестивал Meadows In The Mountains край смолянското село Полковник Серафимово. Фестивалът се открива днес и ще продължи до 5 юни. Той се организира от англичани, които имат къщи и имоти в родопското село. В интернет публикации те представят региона като магичната..