Ремонтът на „Брезовско шосе“ ще бъде завършен до края на годината, каза кметът на Пловдив Здравко Димитров по повод протеста на търговците и живеещите в близост.
Тази сутрин протестиращите затвориха кръстовището на бул. „Сверен“ с „Брезовско шосе“ за два часа от 8 до 10 часа.
„В края на мандата ще учудите колко неща са свършени, десетилетия не са правени толкова неща“, заяви кметът Здравко Димитров по повод твърденията на протестиращите, че това е най-слабото управление.
Здравко Димитров каза още: Това е единственият обект, при който тръбите, които се полагат там са от размер 2,5 м., и в ЗУТ не пише как трябва да се изпробват. Три срещи са проведени с изпълнители, проектанти, надзор и община, но все още няма яснота. Необходимо е да се напълни хидравлично цялото трасе с хиляди литри вода, това не е правено никъде в България и търсим начини, за да се завърши този обект. Има решение, но не е правено до днес у нас.Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..
Над 100 търговци от "Брезовско шосе", както и живеещите граждани в съседните блокове блокираха в 8 часа тази сутрин кръстовището с бул. „Северен“. Трафикът бе спрян до 10 часа. Търговците в района протестират срещу бавния ремонт на "Брезовско шосе" и щетите, които бизнесът им понася от затвореното движение в района. Заради..