Академик (Пловдив) успя да победи Черно море Тича с 90:85 и записа нова важна крачка за участие в плейофите в НБЛ.
В първата четвърт пловдивчани успяха да се наложат с 24:22. Във втората четвърт Черно море спечели с точка – 24:23 и така на полувремето резултатът беше 47:46 за Академик.
Черно море спечели третата четвърт с 27:16 и поведе с 10 точки преди решителната последна четвърт. В последната четвърт Академик успя да навакса изоставането спечели частта с 29:12 и спечели изключително ценна победа в борбата за плейофите при 90:85.
Джейлън Минет стана най-резултатен с 18 точки, Васил Бачев добави 15, а с 12 се отчете Александър Милов. За Черно море Тича Тач Ънру стана най-резултатен с 26 точки.
„Студентите“ вече са с баланс от 8 победи и 16 загуби, като продължават да заемат осмата позиция в класирането с актив от 32 точки. Черно море Тича остава предпоследен с 29 точки, колкото има и последният Шумен.
Следващият мач на Академик е още тази събота – домакинство на Шумен.
“Този мач е типичен затова, когато напрежението играе голяма роля в отбора и когато освободеният отбор играе за удоволствие и за честта си. Мисля, че за всеки един от нашия отбор такъв тип мачове е много полезен, защото така се гради характера на един състезател и треньор. Много е важно, че победихме и това е една огромна крачка към плейофите и от тук нататък трябва да направим анализ на нещата. Аз отдавам моментните периоди на лошо представяне на точно това напрежение, което беше в нас. Говорили сме с момчетата и всеки знае какви са нашите цели до края на сезона. Ако покажем характер в събота срещу Шумен ще излезем победители в мача”, заяви наставникът на Академик Йордан Янков.
“Това е страхотна победа за нас. Играхме като отбор и поздравявам момчетата за успеха. Ще се борим за влизането в плейофи. Трябва да работим още по-усърдно във всяка изминала тренировка и да изглеждаме още по-добре в мачовете”, добави Джейлън Минет.
Легендата на Локомотив (Пловдив) Христо Бонев и кметът на града Костадин Димитров откриха официално новата трибуна "Спортклуб". Отец Симеон направи водосвет, а цереманията започчна преди мача на "черно-белите" срещу Септември. Сред официалните гости бяха също председателят на Общинския съвет Атанас Узунов, президентът на БФС Георги Иванов ,..
Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба с 0:1 от Септември и помрачи настроението на феновете след откриването на новата трибуна "Спортклуб". Борислав Рупанов се разписа от дузпа за гостите в 57-ата минута, а Ангел Лясков получи директен червен картон в 57-ата минута за поредицата от две нарушения. Малко преди това гол на Рупанов бе отменен от ВАР,..
Откриват новата трибуна „Спортклуб“ на стадион „Локомотив“. Церемонията започва в 12:30 ч. преди мача със Септември (София). Организатори на събитието са фондация "100 години Локомотив Пловдив" и Фенклуб Локомотив Пловдив. Кметът Костадин Димитров ще присъства на събитието. Ще бъде открита и фотоизложба, посветена на фенклуба, ккоято е първо от..
Спартак (Варна) спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 21-ия кръг на Първа лига и записа първа победа от началото на годината. При подновяването на сезона взеха само точка при гостуването си на Арда. "Жълто-черните" пък преди седмица направинд 1:1 у дома срещу Хебър. Още в 3-ата минута удар на Константинос Балоянис бе отразен от стража..
Атлетка номер 1 на България за 2024 година Пламена Миткова стана шампионка в скока на дължина на международния турнир по лека атлетика в зала в Берлин. Възпитаничката на Ивайло Русенов скочи 6.85 метра в четвъртия си опит и взе златото. Втора завърши Михаела Асани (Германия) с 6.80 метра, а трета е нидерландката Паулине Хондема с 6.73. Другите..