Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Пловдивска област гласоподавателите са над 290 хиляди

| обновено на 02.04.23 в 06:49

В Пловдивска област право да гласуват имат над 290 000 избиратели. Те ще дадат вота си в 543 секции. 

Подвижните секции в областта са 9, а специализираните в болници и домове за възрастни хора са 11. Вотът във всички избирателни секции е осигурен на 100%.

В 80 от секциите в областта, както и в подвижните и специализираните, ще се гласува само с хартиени бюлетини. Председателят на 17-та Районна избирателна комисия Янко Радунчев посочи някои от тях:

"В Асеновград селата, които са там горе по яката. В Лъки, където са по – малките села. В Съединение има 7 секции, коита са с хартия".

Машините за гласуване в областта са 443. Радунчев предупреди за предстоящ проблем, свързан с видеозаснемането на изборите:

"При всички положения ще има проблеми с интернет, защото има населени места, в които няма достатъчно покритие. Или покритието на операторите не е равномерно. Ако видеозаснемането прекъсне, членовете на секционните комисии са инструктирани да рестартират апарата и да продължат записа оттам, докъдето е стигнал, а не отначало"

Създадена е организаци за действие и при евентуални бомбени заплахи в изборния ден - посочи Радунчев:

"Имаме стиковка с органите на МВР да работят максимално бързо, за да може евентуално да не се прекъсва изборният процес, или ако се прекъсне, да се прекъсне за кратко и да може да продължи нормално".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Робот "Да Винчи" спаси пациент в Пловдив

Животът на 60-годишен мъж е спасен след 11-часова операция, извършена изцяло от роботизираната система „Да Винчи“ в УМБАЛ "Каспела" в Пловдив. Обхванатият от рак хранопровод на пациента е заменен с част от дебелото му черво.  Сложната интервенция е извършена от екип от хирурзи, ръководен от г ръдния хирург д-р Анастас Чапкънов, извършил лично..

публикувано на 08.02.25 в 11:06

Ремонт в Прослав променя маршрутите на шест градски автобуса

От 9.00 до 17 часа днес се спира движението по ул. ,,Елена“ в пловдивския квартал „Прослав“. Причината е полагане на кабели на кръстовището на улицата с улица ,,Борис Петров“.  Маршрутът на автобусни линии 6, 15, 17, 24, 66 и 222 ще бъде променен, съобщават от  Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“.

обновено на 08.02.25 в 08:40

Вино, любов и веселие на Старопланинския събор в Сопот

В местността „Манастирска поляна“ в Сопот ще се проведе традиционният старопланински събор „Да стоплим сърцата с вино и любов“.  На събора ще бъдат наградени отличените в конкурсите за най-добър винопроизводител на бяло и червено домашно вино,  най-добра домашна ракия и най-добра анасонлийка. Награда ще получат също авторът на най-добра литературна..

обновено на 08.02.25 в 08:40

Слънчево и студено в Западна България, облачно в Източна

Днес над Западна и Централна България ще преобладава слънчево време с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина. Преобладаващите минимални температури ще бъдат между минус 8° и минус 3°, в Пловдив - около минус 8° .  Над Източна България облачността ще е значителна, но съществени валежи не се очакват. Ще продължи да духа до..

публикувано на 08.02.25 в 08:39

В Смолян няма да закриват паралелки в елитните гимназии

Министърът на образованието и науката  се е съгласил да промени предложения план прием от РУО-Смолян за новата учебна година. Това стана ясно след разговори между кмета на Смолян Николай Мелемов и Красимир Вълчев. Заради по- малкия брой ученици план-приемът предвижда съкращаването на 7 паралелки, включително в Езиковата гимназия „Иван Вазов“ и..

публикувано на 07.02.25 в 16:51