Медицински университет – Пловдив за шести пореден път е инициатор и организатор на интердисциплинарна научна конференция „Мултифасетен поглед върху детското развитие“.
Конференцията се провежда на всеки две години и се наложи като водещ форум в страната, който обхваща интердисциплинарно важни проблеми на детското развитие.
В събитието ще се включат над 230 участници с разнороден статус: студенти, специализанти медици, психолози, педагози, социални работници от цялата страна.
Лектори са от различни университети в България и САЩ и са признати специалисти по педиатрия, детска неврология, детска ендокринология, генетика, фетална медицина, неонатология, оториноларингология, офталмология, психология, речева и езикова патология и др.
Темата на настоящата конференция е „Пътят на пациента“. За първи път участниците могат да се включат и в Постерна сесия.

Николай Душков е новият кмет по транспорт. Той сменя досегашния Александър Държиков, който ще поеме Жилфонд. Държиков обясни, че е поел поста временно, докато се изготви генералния план за движение. Подчерта, че вече е избран изпълнител за него
Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. По първоначалната информация бивш военен е застрелял съпругата и внука си, след което се е самоубил. Трагедията е станала в петък. На този етап няма ясното за мотивите за извършеното престъпление. Запознати твърдят, че в..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще направи инспекция на реконструкцията на Рогошко шосе. Припомняме, че дългоочакваният ремонт на стойност 11 милиона лева започна в последния ден на юли, а срокът за изпълнение на целия проект е 160 дни. Големият ремонт на Рогошко шосе започна Работата е на два етапа - от границата с Община „Марица“..
Тази седмица Пловдив и София стават центрове на диалога и мирното разрешаване на спорове. От днес до края на работната седмица, в рамките на "Дни на медиацията" се провеждат редица събития. Инициативата популяризира медиацията като ефективна алтернатива на съдебните процедури – пестяща време, финансови ресурси, нерви и напрежение. В..
Православната църква почита днес паметта на света великомъченица Екатерина - покровителка на учените, учителите, младите момичета и майките. Според преданието Екатерина е живяла през първите векове на християнството. Родена е през III-IV век в Александрия. Произхожда от знатен и богат род. Екатерина била надарена е с изключителна красота, интелект и..