Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Издирват изчезнал мъж

По молба на близките служители от Първо РУ издирват Владимир Паскалев Гогов, на 63 години. Отсъствието му от обитавания дом за стари хора в местността „Юрукалан“ в землището на х. Здравец е било установено около 12 ч. във вторник и от тогава мъжът е в неизвестност.

Той е висок около 165 см, с нормално телосложение, тъмни очи и прошарена коса. Бил е  облечен в кафяв спортен екип и обут с обувки тип „кубинки“ със същия цвят. Според предоставените данни в полицията, страда от лека форма на умствена изостаналост и деменция.  

Хората, които разполагат с информация за търсения мъж, могат да сигнализират в дежурната част на Първо РУ - Пловдив на тел. : 032/932 001.


По публикацията работи: Емил Костов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съединението е нашето вдъхновение и само единни ще пребъдем, заяви президентът Радев

Съединението е нашето вдъхновение, единни сме успявали и само единни ще пребъдем, каза президентът Румен Радев в словото си по повод 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия в Пловдив. Вярвам, че обединени всички заедно ще надмогнем днешните недъзи и заедно ще строим България в заветите на нашите предци – България..

публикувано на 06.09.25 в 21:35

Сухи стърнища и храсти горят край Сопот

Пожарникари се борят с пожар край Сопот, където горят сухи треви, храсти и стърнища.  В гасенето участват 6 екипа огнеборци от Карлово, Пловдив и Хисар.  Според началника на пожарната в Карлово Таньо Чалъмов, силният югоизточен вятър затруднява гасенето. Огнената стихия е обхванала близо 1500 декара обработваеми лозя и изоставени земеделски земи,..

публикувано на 06.09.25 в 17:26

Пловдив отбелязва Съединението и празника на града

Камбанен звън извести Съединението на Източна Румелия и Княжество България в Пловдив. Честванията за 140-ата година от най-българския акт започнаха точно в 10:00 ч. в катедралния храм "Успение Богородично". Там бе отслужен тържествен молебен от  белоградчишкия епископ Поликарп, първи викарий на пловдивския митрополит Николай. В..

обновено на 06.09.25 в 14:21

Стартира първата обиколка от "Духовните маршрути на Пловдив"

„Духовни маршрути в Пловдив 2025“ стартират днес с пътешествие из Филипопол от XIX век. В четири поредни съботи през месец септември издателство „Летера“ ще поведе пловдивчани и гости на града по стъпките на четири нови маршрута. Обиколките са посветени на литературата, архитектурата, киното, театъра и изобразителното изкуство...

обновено на 06.09.25 в 14:21

Празникът променя движението и налага мерки за сигурност

Заради градския маратон „Съединение“ и за честването на празника довечера се променя движението в няколко района. От ОП „Организация и контрол на транспорта“ информират, че заради провеждането на „49-и международен мемориален маратон „Съединение” на 6 септември, за времето от 09:30 ч. до 13:30 ч. или до приключване на мероприятието, ще бъде..

обновено на 06.09.25 в 11:51