Върховната касационна прокуратура се самосезира заради публикации в медиите, посочващи извършени закононарушения, свързани с придобиването на акции от "Международен панаир Пловдив" АД от дружеството „Пълдин туринвест“.
Проверката ще извърши прокурор от ВКП, като обществото ще бъде информирано за резултатите, се казва в съобщение на Прокуратурата.
Припомням, че в преди два дни „Продължаваме промяната - Демократична България" обявиха, че ще сезират прокуратурата заради Пловдивския панаир. Според депутата от коалицията Никола Минчев е налице безстопанственост и пропуснати възможности за защита на обществения интерес.
Решението на ПП-ДБ дойде след като Община Пловдив не обжалва решението на окръжния съд, което разреши увеличението на капитала на "Пълдин туринвест" с акциите на община Варна и така даде възможност Георги Гергов да стане собственик на 79% от Панаира.
Междувременно и от БСП припомниха, че гглавният прокурор Иван Гешев е обещал още 2020 г. да направи пълна проверка на случващото се в Панаира, но до момента нищо не е сторено.
Близо 50 души се събраха пред сградата на Община Пловдив в протест срещу въвеждането на еврото в България. "Идеята, която ни води тук, е запазване на българския суверенитет. Това става чрез запазване на българската валута, българския лев, каза пред журналисти пловдивският депутат от "Възраждане" Емил Янков. Той добави, че протестите им ще..
74-годишен мъж от пловдивското село Войводиново е задържан за 72 часа, след като се заканил да убие 50-годишния си съсед и го прострелял с незаконен револвер в крака. Случаят е от 31 май, когато между двамата съседи започнала разправия. Възрастният стрелец се подразнил от шума, който вдигал комшията му заради разтоварване на дърва за огрев пред..
Част от окачен таван на кабинет в музикалния корпус на СУ "Любен Каравелов" в Пловдив падна по време на час на 10. б клас. Няма пострадали, увери директорът на учебното заведение Ивайло Димов. Той е реагирал бързо и е извел веднага учениците от клас. След като всички са напуснали стаята конструкцията на тавана е продължила да пада. Директорът..
Окръжна прокуратура – Пловдив повдигна обвинение срещу анестезиолога д-р Пламен Мандев за причиняване на смърт поради немарливо изпълнение на професионалните задължения. Обвинението е във връзка със смъртта на 6-годишния Ангел от Белащица, който почина след четиричасово дентално лечение под пълна упойка в пловдивската клиника „Медикус Алфа“...
Категорично несъгласие с предложението на Министерството на правосъдието за отпускане на 5 милиона и 300 хиляди лева от януари догодина обявиха на протест от Адвокатската колегия в Пловдив. Те настояват за незабавно отпускане на средства, с които да се изплатят забавените с месеци хонорари на служебните защитници, както и за удвояването на тези..