Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антония Лалова стана "Царица на розата" в Карлово

Антония Лалова стана „Царица на розата - Карлово 2023 година“. Конкурсът се проведе снощи. Антония е на 16 години от гр. Карлово, ученичка в СУ „Васил Левски“. Тя спечели короната в надпревара с още 16 чаровни и талантливи момичета. За нейна първа подгласничка бе избрана Тияна Манчева, за втора – Дани Илиева. Наградата на Асоциация на цариците на розата бе присъдена на Никол Орозова.

 Царица на розата Карлово 2022 Миглена Мандраджиева предаде короната на Антония Лалова, която получи един от символите  на Карлово - златната роза и  бе удостоена с награда от 2000 лева. 

Първата подгласничка получи награда от 1000 лева, а втората - 700 лева.  Наградата на Асоциация на цариците на розата е  на стойност 500 лв. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Наводнено е кръстовището на ул. "Индустриална" и бул. "Ал. Стамболийски"

В Пловдив продължава да вали, има проблеми с наводнен участък в район Южен, разчистват се паднали дървета в града. Кръстовището между ул. „Индустриална“ и бул. „Александър Стамболийски“ остава под вода и там движението е затворено. По думите на кмета на район „Южен“ Атанас Кунчев окончателното отводняване ще стане възможно..

обновено на 03.10.25 в 08:31

Разчистват паднали дървета и камъни в дефилето Варвара - Велинград

Има сигнали за паднали клони, дървета и камъни в дефилето Варвара – Велинград – съобщи говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов. Заради валежите, на няколко места по трасето има срутена скална маса. Екипи работят по разчистването на пътя. Тази сутрин екип на РСПБЗН-Пазарджик реагира на сигнал за паднало дърво върху лек..

публикувано на 03.10.25 в 08:31

Ремонт на АМ "Тракия" налага промяна на движението

В три участъка на АМ „Тракия“ в областите Софийска, Пазарджик и Сливен се извършват ремонти в платното за Бургас и движението е пренасочено двупосочно в платното за столицата.  П ътуващите към и от Пловдив могат да използват и алтернативни маршрути - Подбалканският път I-6 София – Карлово, както и пътя Ихтиман – Самоков.

публикувано на 03.10.25 в 07:38

В Стрелча ще се проведе информационна кампания за еврото

Информационни срещи, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, ще се състоят днес в Сливен, Горна Малина, Камено, Исперих и Стрелча. Срещата в Сливен е предвидено да започне от 9:30 часа в зала на х-л "Интернационал", ул. "Великокняжевска" 31 и да се проведе в две сесии. В останалите градове срещите започват в..

публикувано на 03.10.25 в 07:01

Валежите предизвикаха срутвания по пътя Чепеларе - Пловдив

Усложнена остава обстановката в област Смолян, продължава да вали силен дъжд към момента няма снежна покривка , съобщи дежурния в областната администрация.   През изминалите нощни часове са постъпили множество сигнали за паднали камъни на пътя Чепеларе – Пловдив, на територията на Неделино и по целия участък на пътя за Девин.  Екипи на..

публикувано на 03.10.25 в 06:42