Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Контролирано изпускат вода от язовир "Кричим"

Днес ще бъдат отворени облекчителните съоръжения на язовир „Кричим“, което е свързано с изпускането на големи количества вода. 

От община Кричим посочват, че контролираното изпускане ще се извърши на 3 етапа, в интервал през 30 – 45 минути, като началото е в 9.30 часа. 

Водните количества, които ще бъдат изпускани по руслото на река Въча, могат да достигнат до 180-235 м3 /с, посочват от НЕК. 

От община Кричим допълват, че е необходимо да се спазва безопасно отстояние от коритото на реката, както и да се изведат всички хора, животни, автомобили, строителна техника и др. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Kметът Костадин Димитров проверява ремонта на Рогошко шосе

Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще направи инспекция на реконструкцията на Рогошко шосе.  Припомняме, че  дългоочакваният ремонт на стойност 11 милиона лева започна в последния ден на юли, а срокът за изпълнение на целия проект е 160 дни.  Големият ремонт на Рогошко шосе започна Работата е на два етапа -  от  границата с Община „Марица“..

публикувано на 24.11.25 в 06:30

2,8 тона храни събра "Купи и дари" само за ден в Пловдив

В Пловдив и тази събота и неделя продължи благотворителната кампания „Купи и Дари“. Тя се организира от клубовете Ротари, Ротаракт и Интеракт Пловдив–Филипопол в три последователни съботи и недели на месец ноември.  Целта е да се помогне на хора и семейства в затруднено положение, като се съберат дълготрайни хранителни продукти.  Само вчера са..

обновено на 23.11.25 в 19:58

Километрична колона на АМ "Тракия" заради катастрофа край Пловдив

Верижна катастрофа е причина за километрично задръстване в пловдивския участък на магистрала "Тракия". Няколко автомобила са се сблъскали в отсечката между 110-ти и 112-ти км в посока Бургас, съобщават от полицията в Пловдив.  Сигналът за катастрофата е получен към 19 ч., уточвяват от МВР. По предварителни данни няма пострадали хора . Три..

публикувано на 23.11.25 в 19:57

Кампания срещу насилието над жени и уязвими групи в Пловдив

Кампания с призив да спре мълчанието за насилието над жени и уязвими групи хора започна в Пловдив. Тя включва щандове, където се предоставя информация за различните видове насилие и начините за подкрепа, както и подписка с отворено писмо към институциите с искане за повече национални кампании и подобряване на законодателството.  Инициативата е..

обновено на 23.11.25 в 17:57

Заведение замърсява района до СУ "Пейо Яворов"

Жители на пловдивския район „Северен“ за пореден път изпращат сигнал до медиите за системно замърсяване на района около Средно училище „Пейо Яворов“. Те посочват, че намиращо се там денонощно заведение за бързо хранене е причина за безконтролно изхвърляне на отпадъци и натрапчива миризма.  Сигналът е подаден " от името на многобройните живущи в..

обновено на 23.11.25 в 17:54