Марица (Пловдив) победи много трудно Беласица (Петрич) с 1:0 в мач от 31-ия кръг на Втора лига, който се игра на стадиона в квартал "Кършияка". Единственото попадение падна от спорна дузпа в 94-ата минута и бе дело на Радослав Апостолов. Двубоят в Пловдив противопостави два от тимовете, които имат реален шанс да се доберат до бараж за влизане в efbet Лига. След последния съдийски сигнал футболистите на Беласица скочиха да бият главния съдия Геро Писков.
В 6-ата минута Симеон Вешев направи сериозен пропуск. Веселин Марчев получи подаване от Валери Домовчийски в наказателното поле и веднага центрира по земя. Топката намери Симеон Вешев, който пое и след това шутира. Ударът му беше блокиран от защитник на голлинията. В 12-ата минута Куфре Ета проби през центъра, шутира мощно, но право в Илия Николов. Марица отговори веднага с удар от въздуха на Веселин Марчев, който също попадна в ръцете на вратаря.
В 15-ата минута Марица разгърна атака с по едно докосване. Валери Домовчийски отклони вляво с гръб към вратата към Веселин Марчев, който стреля от движение, но покрай вратата. В 21-вата минута Атанас Карачоров блокира с шпагат опасен удар на Станислав Маламов. В 26-ата минута Валери Домовчийски бе много близо до това отбележи. Той шутира леко, топката мина през краката на вратаря, разходи се по голлинията, но в крайна сметка защитник успя да изчисти.
В 32-рата минута Запро Динев изскочи зад гърба на защитата на Марица. Крилото шутира, но Илия Николов бе заел своето място и улови топката. В следващата минута Мартин Газиев центрира от корнер, а Ифеани Дейвид изпревари всички в наказателното поле. Той нанесе удар с крак, който имаше нужната сила, но беше насочен право в обсега на вратаря.
Второто полувреме започна с коварен удар на Мартин Газиев от фаул, при който вратарят Кирил Георгиев плонжира добре и изби в корнер. В 48-ата минута стражът на Беласица улови топката след удар с глава на Валери Домовчийски. В 53-ата минута Саломон Джеймс нахлу в наказателното поле, но не успя да нанесе достатъчно плътен удар към вратата на гостите.
В 55-ата минута Кирил Георгиев блокира много силен удар на Симеон Вешев, който пък се отчете с нов пропуск в двубоя. В 71-вата минута Симеон Вешев падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на Беласица, но главният съдия даде сигнал играта да продължи. В 75-ата минута Мариян Вангелов от състава на гостите беше много близо до това да отбележи красив гол с пета. Топката беше насочена в горния ляв ъгъл, но Илия Николов с една ръка изби в корнер.
В ответната атака Вангелов игра с ръка в наказателното поле на Беласица, но главният съдия даде сигнал играта да продължи. В 78-ата минута Марица направи пореден пропуск пред вратата на гостите. Радослав Апостолов центрира в наказателното поле, а на втора греда Петър Атанасов беше оставен напълно сам. Крилото овладя, излъга защитника пред себе си, но стреля във вратаря. В 83-ата минута късметът отново не беше на страната на домакините. Олджай Алиев нанесе удар от въздуха, но право в стража Кирил Георгиев.
Когато изглеждаше, че двата отбора ще поделят точките, Марица получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Валентин Костов. Бранителят спря топката с ръката си след удар на Симеон Вешев, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Зад топката застана Радослав Апостолов, който стреля силно. Вратарят се разтегна добре и парира удара, но топката се отби в страничната греда и премина голлинията.
Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от Турнира за Купата на България. Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал, изиграха откровено слаб мач в Разград, като показаха доста предпазлива игра с прекалено малко опасни положения пред двете врати. Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите..
Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..
Българските боксьори си гарантираха три медала след вчерашния ден на Купа „Странджа“. Златислава Чуканова, Венелина Поптолева и Семьон Болдирев се класираха за полуфиналите в своите категории и ще се поздравят с минимум бронзови отличия от 76-то издание на най-стария международен турнир по бокс в Европа. В категория до 52 килограма пловдивчанката..
Два чуждестранни клуба следят изявите на футболиста на Локомотив (Пловдив) Жулиен Лами. Футболистът е водещ реализатор при пловдивчани и показва, че възвръща формата си от началото на сезона, когато бе ключов състезател в тима, воден от бившия наставник Любослав Пенев. Руският Ростов ще направи опит да привлече Лами през лятото, а спортният директор..
Ботев проведе днес последната си тренировка преди четвъртфинала за Купата с Лудогорец утре в Разград. Двубоят е от 18:00 часа на Хювефарма Арена. Интересното е, че двама от основните футболисти на жълто- черните Николай Минков и Йонас Тамм не са заминали с отбора. Не е ясна причината защо двамата не са заминали, тъй като са тренирали днес и не са..