Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Феновете на Ботев са против ФК Крумовград да играе на "Колежа"

Да играят на базата в Коматево, а на стадион "Христо Ботев" да бъде напълно завършен заявиха от КПБП

Феновете на Ботев в действие на "Колежа"
Снимка: КПБП

Органицираните фенове на Ботев (Пловдив) се обявиха твърдо против сключения договор между клуба и ФК Крумовград, който дава под наем стадион "Христо Ботев" за домакинските мачове на новака в Първа лига от новия сезон.

Договорът бе оповестен лично от Басри Саров - председател на ФК Крумовград. Както е известно, начело на отбора е кадърът на "жълто-черните" Неманя Миланович, а отношенията между двата клуба са повече от топли.

Ето цялото отворено писмо на КПБП:

ФК Крумовград на "Колежа" само на гостуване!

"КПБП счита за изключително неуместно и дори за провокация "идеята" ФК Крумовград да домакинства на стадион "Христо Ботев"!

Не смятаме, че след 10 години лъжи и мотане на строежа на нашия дом, още в първите месеци след влизането ни в компромисна и временна негова версия, ще трябва отново да влизаме в полемики и то не как възможно най-бързо той да бъде цялостно завършен, а отклоняващи вниманието такива като бихме ли приютили който и да е друг български футболен отбор като ползвател на нашия стадион.

С цялото ни уважение към ФК Крумовград, не смятаме, че те са напълно готови да поддържат и пазят това мащабно за България съоръжение и то в друг за тях град. Позволение за използването му би навлекло изключително много работа, нерви и отдаване на лично време от "жълто-черните" фенове (за хиляден път) и ще ни предизвика отново ние да вършим задачите на други.

Смятаме, че щом клуб с огромна фенска маса като тази на Ботев, можеше цели 10 години да домакинства на базата в Коматево с капацитет от около 3500 души, то тя може да бъде лесно пригодена и за домакинства на ФК Крумовград, в случай че клубът толкова настоява да използва някое от съоръженията на Ботев!

Като заключение искаме да уведомим футболната общественост, че не намираме никаква логика от решение стадионът на Ботев (Пловдив) да бъде предоставян за домакинските срещи на друг отбор. Това би довело до нова ескалация на напрежението.

Нека никой не си мисли, че по този начин ще отклони вниманието ни от нашата заветна цел - цялостно довършване на стадион "Христо Ботев" - с четири покрити трибуни, завършени фасада и търговски площи. Борихме се 10 години за това и бъдете сигурни, ще доведем борбата до своя успешен завършек. Крайно време е да изпълните поетите към пловдивчани ангажименти".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Мястото на инцидента - трибуна

18-годишен е обвинен за побоя над делегата на БФС

Районна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем и задържа 18-годишен младеж за причиняване на телесна повреда на длъжностно лице - делегатът на БФС на мача от Първа лига между Локомотив (Пловдив) и ФК Септември. Това съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура - Пловдив. Обвиняемият В. А.В. е задържан за срок до 72 часа с постановление на..

публикувано на 17.02.25 в 16:42
Привържениците изнасят припаднал фен от трилуна

От "Лаута" се извиниха на делегата, феновете протестират

Полицията вече е задържала двама души за побоя над дежурния делегат Кирил Лозанов, който бе нападнат и бит от "черно-бели" фенове в края на мача срещу Септември (0:1). Те са били разпитани, като показания пред униформените е дал и пострадалият делегат Кирил Манолов  Очаква се побойниците да бъдат съдени по бързата процедура. Все още не е ясно дали..

публикувано на 17.02.25 в 07:25
Локомотив - Септември 0:1

Локо отстъпи с 0:1 пред Септември, грозни сцени на мача

Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба с 0:1 от Септември и помрачи настроението на феновете след откриването на новата трибуна "Спортклуб". Борислав Рупанов се разписа от дузпа за гостите в 57-ата минута, а Ангел Лясков получи директен червен картон в 57-ата минута за поредицата от две нарушения. Малко преди това гол на Рупанов бе отменен от ВАР,..

обновено на 16.02.25 в 18:29

Христо Бонев и кметът откриха новата трибуна "Спортклуб"

Легендата на Локомотив (Пловдив) Христо Бонев и кметът на града Костадин Димитров откриха официално новата трибуна "Спортклуб". Отец Симеон направи водосвет, а цереманията започчна преди мача на "черно-белите" срещу Септември. Сред официалните гости бяха също председателят на Общинския съвет Атанас Узунов, президентът на БФС Георги Иванов ,..

обновено на 16.02.25 в 18:06

Ботев загуби с 0:1 като гост на Спартак (Варна)

Спартак (Варна) спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 21-ия кръг на Първа лига и записа първа победа от началото на годината. При подновяването на сезона взеха само точка при гостуването си на Арда. "Жълто-черните" пък преди седмица направинд 1:1 у дома срещу Хебър. Още в 3-ата минута удар на Константинос Балоянис бе отразен от стража..

публикувано на 15.02.25 в 17:13