Той посочи, че решението отново ще е на общинските съветници, но в същото време отправи остри критики към работата им. По думите му „повечето си разкарват рокличките и костюмите и както някои будни граждани, бойкотират добрите решения, които предлагаме“.
Димитров заяви, че от началото на мандата управлява в „кръгова отбрана“ и никой не му помага. Той припомни, че заради отхвърлените предложения от Общинския съвет, Пловдив губи 13 милиона за ново училище, 8 милиона за санирането на партийния дом и 9 милиона за почистването на река Марица.
По думите му в Общинския съвет имало нагласа утре на сесията да бъде отхвърлено отново предложението на администрацията за концесия на Инсинератора. „Не работим ли заедно, нещата няма да се получат, подчерта Димитров и обеща след изтичане на маднада да даде подробности и отчет по много въпроси.
Той съобщи, че в резултат на много усилия финансовата корекция от 17,5 милиона лева за изграждането на пречиствателната станция е отпаднала, но отказа подробности, заради „доброжелатели и будни граждани“.
Празникът с шествие на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще започне от от двора на училището пред скулптурната композиция на Светите Братя Кирил и Методий. По традиция най-старото училище в Пловдив отбелязва Деня на Първоучителите винаги на 11 май. Ученици и преподаватели са подготвили кратка програма, след което всички класове ще се отправят..
На днешния ден Българската православна църква почита светите братя Кирил и Методий. Още През Възраждането 11 май се утвърждава като важен празник. Първи известия за честването на светите братя на тази дата се намират в „Христоматия славянского язъка“ от 1852 година на Неофит Рилски. През 1857 година денят е почетен в българската..
Днес, от 10:00 до 13:00 ч. на площад „Централен” в Пловдив за поредна година ще се проведе кампанията „Книги за смет”. Общината е дългогодишен домакин на инициативата. „Буквите, които ни свързват“ е мотото на кампанията, посветено на нашата азбука. Под това мото всяка година една буква от азбуката се представя под формата на специално..
Предложих референдум, а не партия. Това са спекулации, с които се цели да се отклони вниманието от въпроса кога да се приеме еврото у нас. Това заяви президентът Румен Радев в Кричим след изказването на премиера Росен Желязов и лидери на политически сили. Добави още, че явно въпросът за създаването на негова партия явно стои пред политическите..
Пазарджик се включва в кампанията „Капачки за бъдеще“. Днес на паркинга на голям хипермаркет ("Била") на бул. „Георги Бенковски“ №12 се събират пластмасови капачки и метални кенчета. Гости на кампанията ще бъдат талисманите Спас (слончето) и Доби (мечето), които ще се включат в полезни и забавни игри, насочени към децата и младежите...