На заседанието си днес Общинският съвет на Пловдив ще разгледа предложението на „Демократична България“ общините Пловдив и Варна да разменят свои акции в „Международен панаир“ и „Пълдин Туринвест“.
Идеята е община Пловдив да предложи на Варна 16% от акциите си в „Пълдин Туринвест, а в замяна на получи от Варна 29 на сто от акциите в Панаира.
Според вносителите замяната удовлетворява и двете общини - Варна ще получи два пъти повече акции в „Пълдин Туринвест“, а община Пловдив - пряка собственост върху 29 на сто от Панаира, каквато не е имала досега.
Община Пловдив никога не е имала пряко участие в Международния панаир, защото тя притежава дял от „Пълдин Туринвест“, което от своя страна притежава панаира. Затова размяната на акции от панаира между Пловдив и Варна е шанс за нас, коментира в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив председателят на групата общински съветници от ДБ Веселина Александрова. Повече от нейната теза чуйте в прикачения файл.
Съветниците ще разгледат и отложеното предложение общината да осигури малко над 6,1 милиона лева за цялостното завършване на стадион „Христо Ботев“.
Предвижда се средствата да се вземат от ремонти и строителство на детски градини и площадки, пътни ремонти и средства за отчуждаване и саниране на сгради.
Спукан етернитов водопровод наводни този следобед улица "Гълъбец" в квартал "Каменица" 2. От публикуваните в социалните мрежи клипове се вижда, че улицата с жилищни блокове е превърната в река от изтеклото голямо количество вода. От ВиК съобщават, че районът ще остане без вода до отстраняване на аварията. Изключените кранове са в карето между..
Тази сутрин бе пуснато движението на ремонтираното източно платно на бул. "Васил Априлов". Ремонтът в отсечката от кръстовището при бул. „Шести септември“ до бул. „Марица юг“ започна в началото на месец юли и включи подмяна на подземната инфраструктура и нови места за паркиране. За ремонтните дейности от държавата бяха осигурени 2,5 млн...
Само две фирми подадоха оферти за реконструкция и основен ремонт на трибуните на стадион Ботев в Пловдив. В обществената поръчка за почти 10 милиона и 800 хиляди лева без ДДС участват консорциум, в който влиза дружеството ПИМК, което и до момента ремонтира Колежа, както и фирмата "Катмар" 13. С реализирането на проекта ще се постигне..
На 6 септември Националната служба за охрана въвежда в Пловдив мерки за сигурност по повод 140 години от Съединението на България и Празника на града. Кулминацията на честванията е тържествената проверка с начало 20:30 часа на пл. „Съединение“. На гражданите, които желаят да присъстват на зарята, достъп до зоната за сигурност ще бъде..
Окръжната прокуратура повдигна обвинение на мъжа, ограбил казиното в пловдивското село Белозем. В средата на миналия месец в условията на опасен рецидив 39-годишният мъж ограбил крупието – жена на 54 години, със сумата от 500 лева. При грабежа извършителят отправил заплахи и употребил сила спрямо жертвата. По време на обира мъжът бил..