В мотивите си Ангел Стоев пише: „Когато през миналата година бях поканен от служебното правителство да поема поста, приех, за да помогна на Майка България да премине успешно през труден период на политическа криза. С назначаването на редовно правителство считам своя дълг към Родината за изпълнен.
За да дам възможност да бъде назначен човек, който има необходимите умения и е готов да следва политиката на партиите, които са ви назначили, заявявам желанието си, в съответствие с чл. 29, ал. 3 от Закон за администрацията, да бъда освободен от заеманата длъжност възможно най-бързо“.
Той подчерта, че дали е успял да изпълни целите си - да лобира за интересите на Пловдивска област във времена на политическа криза - могат да оценят само служителите на Областта, както и жителите на Пловдив и по-малките населени места в района. Все пак оцени положително мобилизацията на доброволци и институции в борбата с наводненията в Карловско, с които се сблъска по време на мандата си.
Подчерта обаче, че трябва да си вземем поуки от бедствието и да не повтаряме стари грешки. "Трябва да се работи по подобряване на инфраструктурата, повишаване нивото на системите за предупреждение при опасност от подобни бедствия и върху възможностите за реакция при бедствия.
Положихме началото за проекта за водоснабдяване на Пловдивска и Хасковска области с вода от каскадата Доспат - Въча и работната група беше почти сформирана след като вече имаме ново редовно правителство. Надявам се, че това правителство само ще смени състава на групата и ще се рестартира окончателно този проект.
Какви ще бъдат новите започнати проекти зависи от политиката на правителството", каза Ангел Стоев и добави, че новият областен управител трябва да поставя на първо място интересите на хората пред политическите, както и да се грижи за всички хора, а не само за симпатизантите на управляващите партии.
Ангел Стоев подчерта още, че той е избран от служебното правителство за областен управител в качеството си на експерт. По думите му дори и редовното правителството да не направи политическо назначение, а да припознае приоритетите си в неговата експертност, то той не би приел.
"Винаги съм бил над политическите партии. Трябва да припознаеш политиката на правителството, а аз не съм участвал в правенето на тази политика, така че няма как да бъда част от нея", каза Стоев.
Припомням, че Стоев два пъти заемаше поста на областен управител на Пловдив, като първият път бе в периода 2021-2022 година.В Министерския съвет постъпват заявления за напускане на областни управители и заместник областни управители от цялата страна. Акцията е безпрецедентна и поставя на изпитание изпълнението на законовите задължения на изпълнителната власт, съобщиха от правителствената информационна служба.
Постъпилите заявления за напускане ще бъдат разгледани поетапно. Министерският съвет ще вземе решение във връзка с всяко едно от тях своевременно, като дотогава всички областни управители и заместник областни управители са длъжни да изпълняват функциите си.
Престъпна група за пласиране на фалшиви банкноти е разкрита от прокуратурата и полицията в Пловдив. Има задържани и привлечени като обвиняеми за прокарване в обращение на долари и евро. Открити са и фалшиви български левове. Очаква се ръководителите на окръжната прокуратура и полицията в Пловдив да предоставят повече информация.
Съветниците ще гласуват увеличението с близо 60% на строителните разрешения в Пловдив чрез промяната в Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив. В дневния ред влиза и предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в който ще постъпват 60% от приходите от строителни разрешителни...
Епизоотичната обстановка в Пловдивска област се влошава. Областният щаб за защита при бедствия съобщи за още 11 нови огнища на шарка по дребните преживни животни. Общият им брой вече е 65, като най-засегнати са общините Марица, Раковски, Калояново, Брезово, Съединение и Садово. Въведени са допълнителни ограничения – забранява се достъпът на..
С помощта на дрон от височина се набелязват тлеещи огнища, за да се насочат към тях аварийните групи за погасяване. Теренът обаче е изключително трудно проходим - отвесен скат с почти 50 градусов наклон, гъста растителност и стръмни скали. Няколко групи огнеборци остават да дежурят в целия район през нощта. Наблюдението продължава заради все още..
Бетонният мост няма хидроизолация и положеният пласт от 4 сантиметра асфалт е временно решение за през зимата, но не и постоянно решение. Това заяви за Радио Пловдив Цанко Драгиев от фирмата изпълнител на ремонтните дейности в участъка, за който днес се появиха снимки с компроментирана част от настилката. По думите му още преди да започнат..