„Поръчката, която ще проведе общината, ще бъде насочена към такива 12-метрови автобуса, с три врати, с възможности за трудноподвижните хора, които да използват по-лесно градски транспорт. С новата билетна система градският транспорт ще бъде коренно променен“, каза Чонов.
Той допълни, че след съставяне на редовния кабинет, се очаква в кратки срокове да се приеме национален бюджет, което ще отвори възможност за привличане на втория транш европейски средства по Плана за възстановяване и устойчивост. Цената на тествания днес рейс е на стойност малко над 900 хиляди лева без ДДС и е с 37 седящи места и 60 правостоящи. Той е снабден с батерия с най-голям капацитет, който осигурява около 480 километра пробег. Има специална рампа за инвалиди.
„Мисля, че това е един много добър вариант за градски траспорт“, каза представителят на фирмата, която произвежда електрическите автобуси.
Тодор Чонов допълни, че Община Пловдив няма намерение да закупува рейсове със собствени средства. Проектът за закупуване на 20 автобуса и изграждане на депо за зарядните станции за тях е на стойност около 40 милиона лева. Крайната цена ще стане ясна след провеждане на обществена поръчка, която се очаква да бъде обявена през следващата година.
„Решили сме стъпка по стъпка да отвоюваме обществения транспорт към Община Пловдив. Създали сме две нови линии. Едната с номер 103 вече беше приета от ОбС. Предстои след финализиране на „Модър-Царевец“ да направим замерванията според изискванията на закона и да предложим на ОбС новата линия 104. Така линиите от сегашните 29 ще станат 31“, каза още заместник-кметът и обясни, че електрическите автобуси са изключително удобни и екологични.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов ще открият официално новопостроената сграда на детска ясла в кв."Съдийски". Тя се намира на ул."Стоян Михайловски" №13 и ще е към "Детска ясла на мечтите". На първи прием бяха запълнени 48 места в детското заведение и те ще прекрачат прага на новата сграда..
За 2 месеца и половина обновиха НУ "Климент Охридски" в Пловдив. Разширява се и капацитетът на детските ясли и градини. За 2 месеца и половина напълно ремонтираха началното училище в район "Южен" "Климент Охридски", съобщи зам.-кметът по образование Владимир Темелков. В учебното заведение са подменени дограмата и покривите,..
Кафява мечка и двете ѝ малки слязоха в района на природна забележителност водопад "Сучурум", в близост до сградата на ВЕЦ "Левски". Камерите за видеонаблюдение са я засекли вчера около 8:00 часа. Вчера за появата на Стръвница сигнализираха и от Сопот. Мечка стръвница вилнее край Сопот Във връзка със зачестилите случаи на присъствие на..
Министерският съвет отчужди имоти – частна собственост в землищата на Пловдив и селата Ягодово и Брестник в община „Родопи“ за изграждането на Югоизточния обход на Пловдив, съобщиха от правителствената пресслужба. Парцелите са в района на пътен възел „Скобелева майка“, като става дума за около 5 километрова отсечка. Пътят ще има две платна,..
Две жени и мъж със скимимиращи устройства са задържани при спец акция на "Икономическа полиция" в Пловдив. Разследването започнало в края на миналата година след постъпил сигнал, че в куриерска фирма се предават за изпращане устройства за копиране на данни от чужди платежни инструменти. Според предварителната информация четците на банкови карти,..