Още малко парчета от пъзела на родната, но непозната, странна и красива, отчайваща и вдъхновяваща, умна и безумна Европа – това ни носи четвъртият том от поредицата „Великите европейци“.
Как се заражда и развива театърът в Древна Гърция; защо крал Ричард Лъвското сърце би продал и самия Лондон, ако има кой да го купи; селянка или принцеса е Жана д`Арк; защо Тихо Брахе е глупав умник, а Джордж Бърнард Шоу – умен глупак? Тези и още много други въпроси вече няма да ни измъчват нощем, щом прочетем четвъртия том на „Великите европейци“.
Рецептата за четене е проста – отваряш книгата и започваш да мърдаш очи от ляво на дясно. Ефектът от четенето е сложен – събуждаш се с една книга повече в главата. Това понякога помага.
80 годишнината от рождението на видния български литературен историк и критик професор Светлозар Игов ще бъде отбелязана с литературно четете в Първо студио на Радио Пловдив на 30 януари, четвъртък, от 18.00 часа. Събитието е организирано от Сдружение "Литературна къща" и редколегията на сп. "Страница" с подкрепата на Радио Пловдив. "На..
На 25 януари 2025 г. се навършват 90 години от създаването на Българското национално радио. На тази дата през 1935 г. с указ на цар Борис ІІІ радиоразпръскването в България става държавна собственост. И на 90 години БНР остава модерна медия По традиция празникът ще бъде отбелязан с тържествена церемония по връчване на Голямата награда "Сирак..
Топли и уютни празнични дни на всички наши слушатели, читатели и приятели! Светлина в душите, радост в сърцата, много щастливи мигове със семейството и приятелите и разбира се ... прекрасни подаръци! Честито Рождество Христово и Щастлива Нова година на всички! И продължавайте да ни слушате и четете, защото при нас фалшиви новини няма!
В навечерието на Рождество Христово Радио Пловдив зарадва децата в нужда със специална коледна прожекция – събитие, което събра в едно празничния дух с топлината и надеждата на Коледа. В Първо студио на Радио Пловдив, дни преди светлия празник, малките гости от Дома за деца, лишени от родителски грижи „Райна Княгиня“ и Комплекса..
Коледен концерт на студенти от музикалните специалности към Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" ще се състои тази вечер (17 декември) от 18 часа, в Първо студио на Радио Пловдив. На сцената ще имат изпълнения студентите по "Музика", "Педагогика на обучението по музика" и "Джаз и поп изпълнителско изкуство". В програмата са..