На 30 юни е премиерата на спектакъла „Мечо Пух“ на Кукления театър в Пловдив. Режисьор на постановката е Анна-Валерия Гостанян, а сценографията и куклите са дело на Наталия Гочева. Музиката е на Пламен Петков. Участват актьорите Калина Вълчева, Стайко Стайков, Димитър Николов – Шаблата, Велизар Евтимов.
Премиерно „Мечо Пух“ ще се играе и на 1 и 2 юли. Директорът Петър Влайков подчерта, че заглавието се вписва много добре в края на сезона.
Режисьорът Анна-Валерия Гостанян заяви, че „Мечо Пух“ е голямо предизвикателство, тъй като книгата е любима на малки и големи, а и е номер едно в световната литература.
„Щастлива съм, че имам възможност, заедно с моите колеги, да направим нещо ново и различно. Мисля, че успяхме. Аз пробвах много неща. Исках да сме оригинални, но това е просто Мечо Пух, който всеки от нас познава. При нас интересното е, че откриваме историята, отваряме я пред публиката, в цех за мед. В него Мечо Пух попада случайно, той търси порасналия Кристофър Робин и иска да го върне към спомените“, каза Анна-Валерия Гостанян.
В постановката дебют прави Калина Вълчева, която е новото попълнение на пловдивската трупа.
Ръководството на Кулен театър-Пловдив подготвя XXV издание на Международен куклено-театрален фестивал „Двама са малко, трима са много“, който ще се проведе от първи до шести септември. В него ще се включат 11 трупи от десет държави.
„За първи път работим в посока децентрализация. Ще има сцени в кварталите „Коматево“, „Кършияка“ и „Тракия“. Ще има изнесени спектакли и в други областни градове, ще стигнем до Димитровград и Хасково“, обясни Петър Влайков.
На този свят има два вида хора – едните харесват Мечо Пух, другите го обожават. Да, чувал съм, че според някои Малкият Принц на Екзюпери например звучи прекалено романтично, дори леко лигаво. Срещал съм объркани души, които не просто не харесват, а направо не понасят историите за Алиса на Луис Карол. Единственият човек обаче, който със сигурност не е..
Много са въпросите, които проф. Георги Каприев поставя в книгата си "Българските разломи". Аз си избирам ето този -защо преходът ни склерозира в трудна за променяне структура? И наистина ли всичко, което ни се случва днес, е още от началото на българската обществена тъкан? Защо ни липсва духовен аристократизъм??? Слешайте розговора в предаването..
Младата пловдивска художничка Петя Доненчева открива изложба маслена живопис в Градската художествена галерия. Представя 74 картини, които са рисувани през последните 4 години. Платната разкриват свят, в който се съчетава класическият натюрморт с емоцията на съзерцателния пейзаж. Характерни за Доненчева са наситените цветове. Изложбата носи..
Античният фестивал „Диоклецианополис – кръстопът на времето“ се открива днес в Хисаря. Това е второто му издание като тази година ще бъде посветен на един от най-вълнуващите аспекти на всяка култура – храната и гастрономията. Диоклецианополис, познат със своето богато историческо наследство, ще възкреси традициите на древните цивилизации, които..
В ЕС един от всеки 5 смъртни случая (сред 15-19 годишните) е причинен от умишлено самонараняване – и това е втората (след транспортните произшествия) най-разпространена причина за смърт сред тинейджърите. В България средно по едно дете на ден прави опит за самоубийство, като 5% от опитите завършват с трагичен край. Темата силно провокира нашата..