Празник, посветен на лятното слънцестоене, за поредна година организира община Брезово. Ритуалът ще се състои на единствената запазена слънчева стела в България в местността „Люляково светилище“ над село Бабек.
Самодейци от местното читалище ще направят възстановка на древен тракийски обред с молитва за здраве и благоденствие, като принесат в жертва на боговете сушени плодове, вино, мляко и вода. След това ще има кулинарна изложба „Трапезата на траките“ с дегустация, която ще приготвят ученици от ПГ „Златю Бояджиев“. Участниците в празника ще съберат билки и ще сплетат голям венец, под който да се минава за здраве.
Според българските траколози районът на Брезово, при селата Розовец и Бабек, е първият установен политически и религиозен център на тракийското племе одриси, където вероятно е имало парадинастически дом. В полите на крепостта, наречена Градището, са разположени няколко светилища, измежду които най-големият долмен на българска територия, както и мегалитни съоръжения.
За желаещите да участват в ритуала има организиран транспорт от центъра на Брезово.
В Пазарджик предприемат мерки срещу шумните автомобили и колите, участващи в гонки и дрифтове. С навлизане на летния сезон служителите от сектор „Пътна полиция“ предприемат действия за засилен контрол на иофьори с шумни автомобили, както и за такива участващи в гонки или дрифтове. Само при първата полицейска акция през миналата седмица са..
По повод извънредната проверка, оповестена от МРРБ, на ремонтите в СУ „Любен Каравелов“, където падна част от окачен таван в класна стая, днес кметът на Пловдив Костадин Димитров обясни, че вече се е срещнал с представители на фирмата изпълнител "НСК София" ЕООД и е настоял за качествено изпълнение на ремонта: "Вчера имахме среща с изпълнителя...
Паметна плоча с барелеф на чешкия журналист и общественик Владимир Сис беше открита официално на фасадата на Радио Пловдив.Събитието е част от проявите, с които медията отбелязва своята 70-годишнина. Присъстваха чешкият посланник Мирослав Томан и Теодосий Спасов, член на УС на БНР. Сградата на Радио Пловдив, която първоначално е била „Дом..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров, ресорният зам.-кмет Владимир Темелков, кметът на район „Централен“ Георги Стаменов и директорът на Хуманитарната гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ Емил Начев дадоха старт на вътрешния ремонт на сградата на училището, която е паметник на културата. Досега са реставрирани фасадите и покривът на зданието,..
Община Пещера отчита спад на новорегистрираните безработни с близо 5 процента, в сравнение с миналата година. По-голямата част от безработнитеса с ниска квалификация, като 62 процента са жени.Увеличават се случаите на системен отказ на предложения за работа от Бюрото по труда. През миналата година са разкрити нови 511 места от фирми на територията на..