Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Демонстрации на Специалните сили на полигона "Црънча"

В специализирания учебно-тренировъчен комплекс „Црънча“ ще се проведе демонстрация на способности на учението на Специалните сили на Българската армия „Stealth Dagger – 23“. 

В рамките на тактико-специалното учение се оценяват бойните способности на Тактическа група за специални операции по стандартите на НАТО.

В учението участват формирования, сили и средства от състава на Съвместното командване на специалните операции, на авиацията, както и формирования  от Специалните сили на САЩ и на Румъния.

На деня за демонстрация на способности ще присъства също началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Малката Хира

Спасиха малката Хира, родила се едва 600 грама

Медиците от Неонатологичното отделение на МБАЛ – Пазарджик спасиха малката Хира след близо 4 месеца битка за живота й. Момиченцето е родено на 9 окомври с тегло от едва 600 гр. и дължина от 30 см, в 26-та гестационна седмица – около 3 месеца преди термина.  Майката Зейнеп от село Ковачево споделя, че и 2-те са били в много тежко състояние при..

публикувано на 05.02.25 в 14:01

Започва ремонт на социален дом в Главиница

Започна обновяване на Дома за възрастни хора в пазарджишкото село Главиница. Проектът е финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост и е за общо близо 2 120 000 лева.   Освен ремонт на съществуващия комплекс е предвидено  изграждането на нова сграда, в която ще се обособят още шест стаи. Във всяка от тях ще бъдат настанени по двама..

публикувано на 05.02.25 в 10:53

Падат мерките срещу грипа в Пловдив

Здравните власти съобщиха, че няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив.  Последната заповед бе до 4 февруари, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване. Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение - случаите на грип и остри респираторни заболявания са..

обновено на 05.02.25 в 09:18

РЗИ Пловдив продължава проверките в козметични центрове

Продължава разследването на случая, при който в студио за красота в Пловдив е открит флакон с ботокс с изтекъл срок на годност. Д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ Пловдив, поясни:  "Днес сме извикали управителката на самия козметичен салон да представи необходимата документация, ако има такава, откъде, как и защо е закупила този препарат"..

обновено на 05.02.25 в 09:18

Затварят пътна отсечка в "Южен"

От днес до края на месец март се затваря за движение ул. „Индустриална“, в участъка от кръстовището с бул. „Кукленско шосе“ до кръстовището с бул. ,,Александър Стамболийски". Причината са строително-монтажни работи по проекта на ВиК за Южния обходен колектор. Променени ще бъдат и маршрутите на автобусни линии 11, 17, 24, 37 и 166 . 

обновено на 05.02.25 в 09:17