Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Недоволни от управлението в Карлово протестираха пред общината

| обновено на 29.06.23 в 16:12

Над 100 недоволни от управлението на община Карлово се събраха тази сутрин на протест пред сградата на общинската администрация.

Включиха се жители на пострадалите от миналогодишното наводнение села Богдан, Каравелово и Слатина. Те недоволстват, че все още не е възстановена инфраструктурата в потопените селища. 

Към тях се присъединиха и граждани на Баня, които са против премахването на паветата по ул. „Карловска“ и промените в териториалната програма в града. 

Има и карловци, недоволни от забавените улични ремонти, както и жители на Калофер и други населени места в общината.

Организаторите са нарекли протеста „След мен и потоп“. Част от протестиращите бяха допуснати до редовната сесия на Общинския съвет, където чрез 3-ма общински съветници са задали свои въпроси. Кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов отхвърли обвиненията, че ремонтите се бавят.



По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Ограничиха движението по АМ "Тракия" край Пловдив за полагане на маркировка

Ограничено е движението в посока София в ремонтирания участък на АМ „Тракия“ в област Пловдив за полагане на хоризонтална маркировка. Трафикът в 11-километровата отсечка се извършва двупосочно в платното за Бургас, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Включването към АМ „Тракия“ от Цалапица в посока София се осъществява по обходен маршрут:..

публикувано на 01.06.25 в 21:06

Кметът на Пловдив отиде при хората от "Прослав" с изгорелите къщи

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и кметът на район “Западен” Тони Стойчева са на място на пожара в квартал “Прослав”.  Пожар в 3 къщи в кв. "Прослав", има евакуирани пловдивчани (допълнена) От община Пловдив посочиха, че огънят е локализиран, а пожарникарите продължават да гасят. Засегнати са 4 жилищни и няколко стопански..

публикувано на 01.06.25 в 18:40

В Калофер започват проявите за годишнината от гибелта на Ботев

В родния град на Христо Ботев – Калофер, тази вечер ще се състои заря-проверка по случай 149 години от гибелта на поета. Церемонията е пред Мемориалния комплекс "Христо Ботев" в 21:00 ч.  Преди това в националния музей "Хр. Ботев" в Калофер ще бъде открита изложба на Историческия музей в Батак, посветена на "Макгахан – благодетелят на България", и..

обновено на 01.06.25 в 17:17

Пожар в 3 къщи в кв. "Прослав", има евакуирани пловдивчани (допълнена)

Пожар избухна в 3 сгради на ул. "Битоля" в пловдивския квартал "Прослав".  На място са изпратени 6 пожарни автомобили и автомеханична стълба, но за момента не е ясна причината за пламъците. "Сигналът е подаден около 14:40 ч., първоначално за горяща барака, но колегите на място заварват 3 прилежащи еднофамилни жилищни сгради със стопански..

публикувано на 01.06.25 в 15:40

И в Пазарджик поискаха по-строги присъди за смърт на пътя

По повод международния ден на детето жители на Пазарджик участваха в мълчалив протест пред сградата на Съдебната палата в памет на децата, загинали при катастрофи.  Те призоваха шофьорите да бъдат разумни на пътя, а нарушителите, причинили смърт при шофиране след употреба на алкохол и наркотични вещества, да получават присъди за умишлено..

публикувано на 01.06.25 в 15:26